Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
درد ناگهانی در ناحیه قفسه سینه را جدی بگیرید
417

درد ناگهانی در ناحیه قفسه سینه را جدی بگیرید

|
0 دیدگاه

بر اساس آخرین تحقیقات و یافته‌های پزشکی کاهش مصرف سیگار، کنترل چربی و فشار خون، درمان دیابت، افزایش فعالیت‌های فیزیکی و کاهش وزن در پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی موثر است.

بیماری‌های قلبی و عروقی، شایع‌ترین عامل مرگ و میر در کل جهان و کشورهای توسعه یافته است.
آنژوپلاستی (گذاشتن استنت) و عمل باز، به عنوان درمان فوق تخصصی بیماری‌های قلبی و عروقی به شمار می‌روند که متاسفانه هزینه گزافی را به بیماران تحمیل می‌کنند.

طی سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ در کشور آمریکا مرگ و میر بیماری‌های قلبی بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته که ۴۴ درصد آن به علت اقدامات پیشگیرانه، ۴۲ درصد به علت درمان‌های دارویی و ۵ درصد نیز به علت استفاده از روش‌های درمانی فوق تخصصی بوده است.

نقش مراکز بهداشتی روستایی و شهری  در کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی موثر است . ترک سیگار ۳۶ درصد، کنترل فشار خون ۲۵ درصد و کنترل و درمان چربی خون بالا طی ۵ سال، بیش از ۳۰ درصد از سکته‌های قلبی را کاهش می‌دهد. داشتن فعالیت ورزشی کافی در طول هفته و مصرف آسپرین در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی – عروقی نقش مهمی ایفا می‌کند.

زمان طلایی برای نجات جان بیمار در سکته‌های قلبی، تنها ۲۰ دقیقه است، دیر رساندن بیمار به اوژانس منجر به ایست قلبی و مرگ بیمار می‌شود، بنابراین بروز دردهای ناگهانی در قفسه سینه هشدار دهنده است و باید بیمار سریعا به مراکز درمانی منتقل شود.

[click_like post_id='46574']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.