630

میوه خوردن در شب ممنوع!

|
0 دیدگاه

میوه ها سرشار از انواع ویتامین و پتاسیم ، منیزیم و املاح هستند و مصرف آنها برای بدن ضروری است. اما اگر میوه را در طول روز مصرف کنید فواید بیشتری نصیبتان می شود و توصیه شده است که در شب میوه نخورید.

هشداری برای مصرف میوه در شب

 خوردن میوه برای سلامتی بدن بسیار مهم است چون میوه ها علاوه بر انواع ویتامین های مورد نیاز بدن کمک بسیاری به شادابی و جوانی بدن می کنند. اما فقط خوردن میوه ملاک نیست و اینکه میوه چه موقعی و چگونه مصرف شود بسیار مهم است مثلا خوردن میوه پس از غذا نه تنها فایده ای ندارد بلکه در بدن تولید سم می کند.

مضرات مصرف میوه بعد از شام

یک کارشناس ارشد تغذیه زیاد خوردن میوه ها را در آخر شب مضر دانست و گفت:توصیه می کنیم که افراد میوه را در طول روز و در ساعت های مختلف مصرف کنند و به یکباره در آخر شب، چند میوه را با هم نخورند.شهزاد محمدیان گفت:بخش زیادی از ویتامین ها، کالری، پتاسیم، منیزیم و املاح ها توسط خوردن میوه ها تامین می شود.

و با توجه به اینکه فصل گرما را در پیش داریم، درصد زیادی از آب بدن به واسطه مصرف برخی میوه هایی که آب زیاد دارند اصلاح می شود.

این کار شناس ارشد تغذیه ادامه داد:یکسری از میوه ها نیز قند خون را به تدریج افزایش می دهند، یعنی قند خون افراد با مصرف این میوه ها خیلی سریع بالا نمی رود؛ مثل پرتقال، آلو، گیلاس، تمشک، توت فرنگی، آلبالو، سیب، انجیر، خیار، که خوردن این میوه ها را برای کسانی که دیابت یا اضافه وزن دارند توصیه می کنیم.

وی خوردن برخی میوه ها را هم برای افراد مبتلا به چاقی و دیابت مضر دانست و افزود:برخی میوه ها به سرعت قند خون را بالا می برند که توصیه می کنیم بیماران مبتلا به چاقی و دیابت یا کسانی که می خواهند تناسب اندام آنها حفظ شود کمتر بخورند که این میوه ها شامل موز، هندوانه، انگور، خربزه، خرما است که شاخص قندی بالایی دارد.

این کار شناس ارشد تغذیه درباره عوارض نخوردن میوه در طول روز گفت:نخوردن میوه سیستم ایمنی بدن را تضعیف و این موضوع باعث می شود تا بدن در مقابل برخی بیماری ها نتواند از خود واکنش به موقع انجام دهد و بدن را دچار کمبود ویتامین می کند. وی افزود:خوردن میوه هایی که قند خون را افزایش می دهد باعث تجمع چربی در بدن و نهایتاً فرد را دچار چاقی می کند.

میوه یا آبمیوه؟

محمدیان در مورد گرفتن آب میوه ها و کم شدن ارزش غذایی آن گفت:وقتی آب میوه گرفته می شود، بسیاری از مواد آن بر اثر اینکه در معرض نور و هوا قرار می گیرند، از دست می روند و به نوعی اکسیده می شوند.این کار شناس ارشد تغذیه قند موجود در میوه ها را همانند قند و شکر مضر ندانست و افزود:قند موجود در میوه چون فیبر و ویتامین دارد، به مانند ضرر داشتن قند و شکر نیست و عوارض آنچنانی ندارد مگر اینکه فرد خوردن آن افراط کند.

وی زیاد خوردن میوه ها را در آخر شب مضر دانست و گفت:توصیه می کنیم که افراد میوه را در طول روز و در ساعت های مختلف مصرف کنند و به یکباره در آخر شب، چند میوه را با هم نخورند.

[click_like post_id='46878']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.