خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_options`

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM SlM_terms AS t INNER JOIN SlM_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN SlM_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (49459) ORDER BY t.name ASC

اگر دوقلو یا چندقلو باردارید بخوانید!

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Got error 28 from storage engine]
SHOW FULL COLUMNS FROM `SlM_postmeta`

344

اگر دوقلو یا چندقلو باردارید بخوانید!

|
0 دیدگاه

کسانیکه دوقلو یا چندقلو باردار هستند به مراتب از مادرانی که یک قلو باردار هستند به مراقبت های بیشتری نیاز دارند هم قبل و هم بعد از زایمان ،وگرنه ضربه های جبران نکردنی هم به خودشان و هم  به جنین شان وارد می شود

قانونی وجود دارد که می‌گوید شما برای هر کودک خود روزانه ۳۰۰ کالری احتیاج دارید. بنابراین اگر دوقلو باردار هستید، باید تقریبا ۶۰۰ کالری مصرف کنید که در کل به ۲۸۰۰ کالری در روز می رسد، و اگر چند قلو دارید، به ۹۰۰ کالری اضافی در روز احتیاج دارید که در کل به ۳۱۰۰ کالری می‌رسد.

فرقی نمی‌کند که دوقلو، یا بیشتر باردارید، شما باید روزانه حداقل ۵ وعده (۳ وعده غذایی اصلی و ۲ میان وعده) غذا بخورید، حتی اگر احساس گرسنگی نمی‌کنید.

البته تمام کالری‌ها یکسان نیستند. به مقدار شکر آن‌ها توجه کنید و مواد مغذی را که بدن‌تان به آن احتیاج دارد شامل پروتئین، کربوهیدرات و چربی مصرف کنید. بارداری زمان مناسبی برای رژیم غذایی نیست.

پنیر، شیر، گوشت، تخم‌مرغ، آجیل و روغن‌ها به رشد نوزادان کمک می‌کند. رژیم غذایی خود را با بسیاری از میوه‌ها، سبزیجات، و حداقل ده نوع غلات و حبوبات پر کنید

وزن‌ام چقدر افزایش می‌یابد؟

زمانی که شما باردارید، اندازه‌گیری وزن‌تان از اندازه‌گیری مقدار کالری مصرفی‌تان مهم‌تر است. شما باید وزن‌تان را برای سلامتی و تغذیه کودکان خود افزایش دهید.

افزایش وزن در اوایل دوران بارداری ضروری است. زیرا کودک شما به سرعت رشد می‌کند و شما هنوز فضای خالی در شکم‌تان برای پر کردن دارید.

به طور معمول، زنانی که دوقلو باردارند باید بین ۱۸ تا ۲۳ کیلوگرم اضافه وزن داشته باشند. این در مورد زنان چند قلو به ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم می‌رسد. پزشک می‌تواند در طول بارداری به شما در به دست آوردن وزن سلامت، کمک کند.

اگر قبل از بارداری خود کاهش وزن دارید، باید به سرعت وزن‌تان را افزایش دهید و اگر افزایش وزن دارید، می‌توانید با کاهش چند کیلو به هدف‌تان برسید.

آیا من به نوع خاصی از ویتامین‌های پیش از تولد احتیاج دارم؟

مصرف ویتامین‌های پیش از تولد ضروری است، اما شما به دستور‌العمل «دوقلو یا چند قلو» خاصی احتیاج ندارید. مصرف مکمل‌های استاندارد دوران بارداری برای شما کافی است.

مصرف مکمل به شما این اطمینان را می‌دهد که مواد مغذی لازم مانند اسید فولیک، آهن و کلسیم به بدن‌تان می‌رسد. از پزشک خود برای مارک یا مقدار آن می‌توانید کمک بگیرید.

زنانی که بیش از یک کودک باردارند بیشتر در معرض فقر آهن در دوران بارداری هستند. پزشک می‌تواند با اندازه‌گیری سطح آهن خون‌تان به شما این اطمینان را بدهد که آهن بدن‌تان کافی است. اگر نبود، مکمل‌های آهن بیشتری توصیه خواهد کرد.

مصرف آهن با دوز بالا گاهی منجر به یبوست و حالت تهوع می‌شود. بنابراین با پزشک خود برای جلوگیری از این عوارض مشورت کنید.

 چه مقدار آب باید بنوشم؟

حتی اگر شخصی هستید که همیشه بطری آب در دست‌تان است و بدون آن هیچ‌جا نمی‌روید، اکنون که چند قلو باردار هستید احتیاج دارید تا مقدار بیشتری آب بنوشید. این موضوع به ویژه در نیمه دوم بارداری برای محافظت از آب بدن ضروری است زیرا می‌تواند خطر زایمان زودرس را افزایش دهد.

بعضی از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که روزانه یک گالن آب، که معادل ۱۶ لیوان است، بنوشید. شما می‌توانید مقداری از آن را از آب میوه‌ها و شیر به دست آورید، اما آب باید نوشیدنی اصلی شما باشد.

البته مقدار زیادی از آن را در دست‌شویی از دست می‌دهید، اما همین موضوع نیز به شما نشان می‌دهد که آیا آب بدن‌تان کافی است یا خیر. دقت کنید اگر ادرار شما کم رنگ‌تر از حد معمول است، به نوشیدنی بیشتری احتیاج دارید.

چه مقدار باید ورزش کنم؟

اگر شما شخصی سالم و فعال هستید، می‌توانید در طول بارداری به ورزش خود، تا زمانی که پزشک نیز تایید کند، ادامه دهید. اما این کار را آرام، به نرمی و در آرامش انجام دهید. بدن و کودکان شما ممکن است نتوانند سنگینی آن را تحمل کنند. بهترین انتخاب‌ها شنا کردن، پیاده‌روی، ایروبیک در آب و یوگای قبل از بارداری است.

مایعات زیادی قبل، در طول و پس از ورزش بنوشید. مهم نیست چقدر از ورزش خود لذت می‌برید، به محض این‌که احساس درد، سرگیجه یا تپش قلب کردید، از ادامه آن دست بکشید.

به خاطر بسپارید که حمل کردن بیش از یک کودک، خود ورزش است. در واقع شما دراین زمان بیشتر به استراحت احتیاج دارید.

سعی کنید از بلند کردن اجسام، دولا شدن، خم شدن یا ایستادن برای مدت طولانی و بدون استراحت خودداری کنید. با کمی ابتکار و یک صندلی به اندازه کافی بلند شما حتی ممکن است دریابید که  امکان پختن شام در حالت نشسته نیز وجود دارد.

اگر شما سه قلو یا بیشتر باردارید و می‌خواهید ورزش کنید، پیاده‌روی کوتاه برای شما مناسب است اما به خودتان فشار نیاورید.

در شرایطی خاص نیز ممکن است پزشک شما ورزش را کاملا برایتان ممنوع کند و شما تنها مجبور باشید در تخت خود استراحت کنید تا از خطرات بارداری زودرس در امان باشید.

[click_like post_id='49459']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.