Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
خاصیت برگ‌های گیاهی برای سلامت پوست
231

خاصیت برگ‌های گیاهی برای سلامت پوست

|
0 دیدگاه

گفته می‌شود مصرف برگ برخی از گیاهان و درختان نه تنها به پوست لطافت می‌بخشد بلکه از پوست در برابر بیماری‌های شدید محافظت می‌کند.

برگ موز

در برخی از کشورهای آسیایی مردم برای خوردن غذا، به جای بشقاب از برگ‌های موز استفاده می‌کنند تا بتوانند با غذای خود، مواد مغذی متعددی را نیز دریافت کنند. برگ موز در درمان یا تسکین نیش زنبور، گزیدگی حشرات، جوش‌های ریز و ناراحتی‌های پوستی موثر است. در بیشتر لوسیون‌ها و کرم‌ها ماده‌ای فعال به نام الانتوئین موجود است که باعث شادابی و رفع کدری پوست می‌شود.

برگ ریحان

مالیدن برگ ریحان به پوست درد و خارش ناشی از گزیدگی را تسکین می‌دهد. این برگ نه تنها درد را برطرف می‌کند بلکه سم را نیز از بدن خارج می‌کند. خوردن آب ریحان باعث تصفیه خون می‌شود زیرا خاصیت ضدباکتریایی و ضد قارچی دارد. با تصفیه خون، از بروز آکنه‌های شدید و جوش پیشگیری می‌شود.

برگ نعناع

ماده مغذی موجود در نعناع پوست را تقویت می‌کند، ورم را کاهش می‌دهد و منافذ را به حداقل می‌رساند و خاصیت انعطاف پذیری پوست را تقویت می‌کند. ویتامین A و C موجود در آن با التهاب پوست مقابله می‌کند.

برگ‌های چریش

این برگ‌ها خاصیت ضدعفونی کننده دارد که از بروز حساسیت پیشگیری می‌کند. مالیدن ضماد آن روی آکنه و جوش موثر است. اغلب کرم‌های مخصوص آکنه از برگ‌های درخت چریش تهیه می‌شود.

[click_like post_id='47717']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.