271

دقت کنید که آغاز سال، پایان عمرتان نشود

|
0 دیدگاه

هنگام خانه تکانی مراقب مسمومیت‌های تنفسی، مشکلات پوستی، سقوط و شکستگی، برق گرفتگی و حتی سوختگی امعای داخلی بدن ناشی از خوردن شوینده‌ها توسط کودکان باشند.

اغلب افراد در خانه تکانی معمولا از شوینده‌هایی مانند سفیدکننده‌ها و جوهرنمک استفاده می‌کنند تا تمیزی بیشتری داشته باشند غافل از آنکه این شوینده‌ها اگر بطورصحیح استفاده نشوند می‌توانند برای سلامت خطرآفرین باشند.

مبتلایان به آسم، برونشیت و بیماری‌های قلبی بیش از سایر افراد در معرض مسمومیت ناشی از استفاده نادرست از شوینده‌ها هستند.

گاهی مردم برای تمیزی بیشتر شوینده‌ها را با هم ترکیب می‌کنند که بسیار خطرناک است؛ استفاده از شوینده‌ها در فضای بسته موجب می‌شود تا گاز متصاعد شده از آن در محیط منتشر شده و احتمال مسومیت را افزایش دهد.

هنگام استفاده طولانی مدت از شوینده‌ها و در محیط‌های بسته از ماسک استفاده کرده و پنجره‌ها را باز بگذارند. شوینده‌ها را حتما باید با آب سرد استفاده کرد زیرا استفاده از آب داغ موجب متصاعد شدن گاز شوینده‌ها شده و احتمال بروز مسمومیت را افزایش می‌دهد.

گاهی خانواده‌ها شوینده‌ها را در بطری‌های دیگر مانند بطری نوشابه می‌ریزند و کودکان به جای آب آن را می‌نوشند و دچار مسمومیت سوختگی داخلی می‌شوند؛ از این موارد سال گذشته زیاد داشتیم بنابراین والدین نباید از این مساله غافل شوند.

یکی دیگر از اتفاقات هنگام خانه تکانی، سقوط از ارتفاع به دنبال بالا رفتن از چهارپایه و نردبان برای تمیز کردن دیوار و شیشه است که احتمال شکستگی استخوان و حتی پارگی عصب و عضله وجود داشته و صدمات جبران ناپذیری به افراد وارد می‌کند.

برای بالا رفتن از چهارپایه یا نردبان‌های دوطرفه که ایمنی بیشتری دارند، استفاده کرده و در صورت استفاده از نردبان‌های یک طرفه، یک نفر باید مراقب آن باشد تا سرخوردگی اتفاق نیفتد.

یکی دیگر از خطرات خانه تکانی هنگام شست و شو دیوار‌ها با دستمال نمناک و شلنگ آب، خطر برق گرفتگی است بنابراین در این مواقع باید پریز برق قطع شود.

[click_like post_id='47713']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.