269

دوران جنینی بهترین زمان برای یادگیری لهجه دوم

|
0 دیدگاه

ذهن كودك می تواند اطلاعات مختلف را دسته بندی كرده و هر دو زبان را تا سن ۵/۲سالگی با یك كیفیت یاد بگیرد.كودكان در این سن به طور مطلوبی می تواند اشكال مختلف واژگانی زبان های مختلف را درك و یاد بگیرد.

روانشناسان بر این باورند که تقریباً تمام یادگیری‌ها از دوره‌ی ۵ ماهگی بارداری آغاز می‌شود. فاطمه منفردپویا، روانشناس گفت: اوج یادگیری زبان دوم از ۴ ساله دوم سن کودک است. زمانی که زبان اول برای کودک جاافتاده و تثبیت شده است.همچنین لازمه‌ی یادگیری لهجه قرارگیری کودک در محیط آن لهجه است.
وی ادامه داد: تمام یادگیری‌ها تقریباً از دوره‌ی ۵ ماهگی بارداری مادر آغاز می‌گردد. جنین تمام اصوات و صحبت‌هایی را که والدین با او دارند را متوجه می‌شود و بعد از تولد با صدای افرادی که در اطراف مادر بودند، آشنا بوده و عکس‌العمل نشان می‌دهد.
دکتر منفردپویا با اشاره به این که کودک از سن ۵ تا ۷ سالگی باید و نباید را یاد می‌گیرد، افزود: گاهی اوقات مهدکودک‌های دو زبانه به دلیل سخت‌گیری‌ها و به جا نبودن زمان یادگیری می‌توانند به شدت آسیب‌رسان باشند. از جمله آسیب‌ها مسائلی است که افراد در سن بلوغ و نوجوانی با آن مواجه می‌شوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: یادگیری زبان دوم با توجه به تفاوت‌های فردی در تمام افراد یکسان نیست. ژنتیک و محیط پرورش هر دو نقش بسزایی در این یادگیری دارند.

 

[click_like post_id='49602']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.