Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شیوع سرطان بیضه در پسران جوان
271

شیوع سرطان بیضه در پسران جوان

|
0 دیدگاه

موضوع سلامت مردان در جامعه مغفول مانده و مردان به خاطر مشغله و مسئولیت‌های سنگین زندگی، کمتر به سلامت خودشان توجه می‌کنند.

متاسفانه اغلب مردان مواقعی به پزشک مراجعه می‌کنند که ممکن است برای درمان دیر شده باشد.

انجام فعالیت‌های منظم ورزشی، عدم مصرف مواد دخانی و کنترل چربی، قندخون و فشارخون برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها، تاکید میشود .  وقتی پدر سالم باشد، مراقب خانواده خواهد بود. در واقع، جامعه سالم، نیازمند سلامت مردان است.

مردان در معرض انواع آسیب‌های شغلی، اجتماعی و… قرار دارند.

به طور عموم، اکثر مردان در معرض بیماری‌های سخت‌تر و مرگ و میر بیشتری قرار دارند.

در تمام دنیا امید به زندگی خانم‌ها بیشتر از آقایان است،  بیماری‌های همچون سنگ کلیه در مردان ۲. ۵ برابر زنان است. سرطان مثانه در مردان ۲. ۵ تا ۳ برابر بیشتر از زنان است. همچنین، سرطان‌های پیشرفته که منجر به برداشتن مثانه می‌شود، در آقایان ۴. ۵ برابر زنان است.

در بیماری‌های مشترک، حس خودمراقبتی زنان بیشتر از مردان است.

غده پرستات یکی از اعضای حیاتی بدن است که اگر نبود، هرگز نسل بشر ادامه پیدا نمی‌کرد. اما، همین پروستات در سنین جوانی به علت ورود میکروب و باکتری، منجر به عفونت می‌شود. به طوریکه ۱۰ درصد جوانان مبتلا به عفونت و التهاب پروستات می‌شوند که بیماری کلافه کننده است.

پروستات در ۵۰ سالگی به بالا به علت بزرگ شدن می‌تواند مشکل ایجاد کند،  متاسفانه سرطان پروستات به دلیل اینکه در نواحی خارجی پروستات ایجاد می‌شود، ممکن است خودش را نشان ندهد.

خطر سرطان بیضه

روزانه در حدود ۳۰۰ نفر بر اثر بیماری‌های قلب و عروق در کشور فوت می‌کنند که ۵۵ تا ۶۰ درصد آن‌ها را مردان تشکیل می‌دهند.

سرطان مثانه در مردان ۴. ۵ برابر زنان است،  سالانه ۳۵۰۰ مورد جدید سرطان پروستات در کشور شناسایی می‌شود. در حالی که در دنیا موارد پیشرفته این بیماری ۲ تا ۳ درصد است اما این آمار در ایران بین ۵ تا ۱۰ درصد، پیش بینی می‌شود.

سرطان بیضه یکی از شایع‌ترین سرطان‌های سنین ۱۵ تا ۳۵ سالگی است که به دلیل اینکه علامت ندارد و بدون درد است، بسیاری از پسران در موارد پیشرفته به پزشک مراجعه می‌کنند.

[click_like post_id='47958']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.