281

قسمت‌های آسیب‌پذیر بدن در روزهای خانه‌تکانی

|
0 دیدگاه

فشار بر عضلات کمر، شانه و ناحیه‌ لگن و نیز آسیب دیسک‌ کمر و عضلات تاندون‌ شانه، از جمله شایع‌ترین عوارض مردم بویژه زنان در روزهای خانه‌‌تکانی است.

متاسفانه در اسفند ماه و با شروع خانه تکانی مراجعات افراد و بویژه زنان با درد‌ها و مشکلات کمر و شانه افزایش می‌یابد. در همین راستا اولین توصیه ما به افراد این است که هنگام خانه‌تکانی از انجام کار‌ها در زمان‌های کوتاه و فشرده جداً خودداری کرده و سعی کنند کار‌ها را با تقسیم‌بندی مناسب در فواصل زمانی طولانی‌ انجام دهند.

همچنین افراد باید در زمان انجام کارهای خانه‌تکانی از قرارگیری طولانی‌ مدت در یک حالت ثابت خودداری کنند، زیرا این کار موجب آسیب به ستون‌ فقرات می‌شود.

 

از بلند کردن اجسام سنگین به تنهایی باید خودداری کرد و برای این کار حتما باید از کمک دیگران استفاده کرد. برای بلندکردن اجسام نیز نباید از کمر استفاده کرد و باید وسایل را با استفاده از عضلات زانو و لگن بلند کرد، به این صورت که نشسته و با جسم سنگین بلند شوند و از خم‌شدن و بلندکردن اجسام خودداری کنند.

افراد نباید برای بلندکردن اجسام، فقط وزن آن را در نظر بگیرند، بلندکردن مکرر اجسام‌ سبک نیز به‌‌ همان اندازه بلندکردن اجسام سنگین آسیب‌رسان است و دیسک‌ کمر و لیگمان‌های اطراف آن را دچار آسیب می‌کند.

شکستگی مفصل‌ ران و مچ دست نیز یکی از شایع‌ترین عوارض خانه‌ تکانی عنوان  میشود . متاسفانه بسیاری از زنان خانه‌دار بدون اینکه بدن آن‌ها آمادگی لازم را داشته باشد، بدون رعایت نکات ایمنی از پله و چهارپایه استفاده کرده و بسیاری از آن‌ها بر اثر سقوط دچار شکستگی می‌شوند.

افراد باید تا حد ممکن از رفتن بر روی پله و چهارپایه خودداری کنند، توصیه ما این است برای این کار حتما از پله‌های مطمئن استفاده شود و این کار تا حدممکن به افراد چابک و دارای آمادگی جسمانی سپرده شود.

[click_like post_id='47946']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.