330

ابراز احساسات در زندگی زناشویی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ابراز احساسات نقش بسیار مهمی در روابط زناشویی دارد بهتر است در این امر کوتاهی نکنید و سعی کنید احساسات خود را بر زبان بیاورید چون موجب افزایش عشق و علاقه همسرتان خواهد شد و می تواند نقش تعیین کننده ای در استحکام و دوام زندگی زناشویی داشته باشد

اعظم بیان لو روان‌شناس بالینی گفت: در رابطه با عشق، ابتدا باید بدانیم که عشق چیست و به چه نوع ارتباطی عاشقانه می‌گویند تا بتوانیم درباره نحوه ابراز عشق و محبت صحبت کنیم، در صورتی که پایه‌های عشق و ارتباط بین دو فرد صحیح بنا نشده باشد یا یکی از مولفه‌های عشق را نداشته باشند، باید ابتدا آن رابطه اصلاح شود و سپس درباره نحوه ابراز عشق صحبت کرد.
وی گفت: یک عشق دارای سه وجه و ویژگی است که شامل، میل، صمیمیت و تعهد است. بنابراین، ارتباطی که یکی از این سه وجه را دارا نباشد، یک ارتباط عاشقانه کامل نیست و باید به فکر اصلاح آن ارتباط بود نه اینکه فقط به موضوعی مانند چگونگی ابراز عشق و علاقه در این ارتباط پرداخت.
بیان لو ادامه داد: با فرض اینکه در یک ارتباط هر سه مولفه برقرار است، در خصوص نوع ابراز عشق و علاقه در این ارتباط می‌توان گفت که باید زوجین به این نکته مهم توجه داشته باشند که ممکن است هر فردی نحوه ابراز عشق و علاقه‌اش با شریک زندگیش متفاوت باشد، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم تا همانگونه که ما ابراز عشق می‌کنیم او نیز دقیقاً مشابه ما به ابراز عشق ما پاسخ دهد.
بیان لو افزود: اولین و مهمترین مسئله این است که از روحیه طرف مقابل خود آشنایی داشته باشیم، بدانیم چه نیازهای روانی دارد، نگرانی‌ها و تنش‌هایش چیست، در چه نوع مسائلی شاد می‌شود و از آن لذت می‌برد، وقتی به این گونه ویژگی‌های روانی همسرتان آشنا باشید بهتر می‌توانید شیوه ابراز عشق و علاقه خود نسبت به او را انتخاب کنید، مهمترین کار برای این مسئله هم این است که زوجین با یکدیگر به گفت‌و گو بپردازند و نیازها و انتظاراتشان را از طرف مقابل مطرح کنند، این گونه گفت‌و گوها علاوه بر اینکه صمیمیت را در بین آن‌ها بیشتر می‌کند و موجب شناخت بیشترشان از روحیه طرف مقابل می‌شود بلکه به طرف مقابلشان نشان می‌دهد که او به احساسات، تجربیات، ارزش‌ها و افکار او احترام می‌گذارد و برایش مهم است.
این روان شناس بیان کرد: این شناخت‌ها می‌تواند در انتخاب نحوه ابراز عشق، آن‌ها را کمک کند، در نهایت اینکه، ابراز عشق هم می‌تواند کلامی باشد و هم غیر کلامی که باید توجه داشته باشند که هرگز به صورت تکراری و مدام فقط از یکی از روش‌ها استفاده نکنند، یعنی همیشه از ابراز عشق غیر کلامی استفاده نکنند، بلکه از شیوه کلامی هم لازم است استفاده شود، همین طور برعکس. اغلب در زمینه ابراز عشق، زنان بهتر از مردان هستند. یعنی توانایی بیشتری برای عشق ورزیدن و ابراز کلامی و غیر کلامی آن دارند. در حالی که مردان با اینکه ممکن است واقعا از زندگی و همسر خود راضی باشند و عاشق هم باشند و در ابراز آن مهارت کمتری نسبت به زنان دارند که لازم است مردان در این زمینه تلاش و تمرین بیشتری داشته باشند.
اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.