Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
اثرات مخرب کارکردن با رایانه تا نیمه شب
181

اثرات مخرب کارکردن با رایانه تا نیمه شب

|
0 دیدگاه

افرادی که شب تا دیر وقت با رایانه کار می‌‎کنند، در واقع فشار مضاعفی بر سیستم‎های بدن وارد می‌‎کنند که یکی از آن‌ها عدم استراحت سلول‌های چشم است.

برخی افراد تصور می‌‎کنند که استعمال سیگار و دخانیات به بهبود خواب کمک کرده و احساس آرامش به فرد می‌‎دهند، سخت در اشتباهند.
از دیدگاه طب نوین خوردن مواد کافئین‎دار و نیکوتین است. نیکوتین ماده اصلی سیگار است که فرد شاید به صورت مصنوعی احساس آرامش داشته باشد ولی سیستم یا سیکل خواب را به هم می‌‎زند.
مصرف الکل قبل از خواب نیز خود باعث اختلال خواب می‌‎شود زیرا الکل ماده‎ای است که باعث کندی سیستم مغز و اعصاب می‌‎شود در واقع سیستم اعصاب مرکزی را مختل می‌‎کند. در واقع، الکل سیستم خواب را به هم می‌‎زند. همچنین، از دیدگاه شرع و اسلام مصرف الکل به طور کل حرام است؛ در طب نوین به صورت علمی ثابت کردند که مصرف الکل برای سیستم مغز و اعصاب واقعاً می‌‎تواند مضر باشد.
از دیدگاه طب نوین خواب به ۲ بخش عمیق و سبک تقسیم می‌‎شود و کسانی که تا دیر وقت با رایانه کار می‌‎کنند؛ در واقع ذهنشان کاملاً فعال است و اجازه آرام‎بخشی، ترمیم و تجدید قوا به سلول‎های مغزی خود نمی‌‎دهند. کار با کامپیو‌تر موجب می‌‎شود که سلول‎های چشمی نیز استراحت نکنند، این در حالی است که در خواب سیستم عضلانی کاملا فعال است. ما حرکت سریع چشم داریم ولی در‌‌ همان زمان که حرکت سریع چشم اتفاق می‌‎افتد در هنگام خواب باز هم باعث تجدید قوا و بازسازی بخش ضعیف و آسیب دیده سیستم مغزی عصبی می‌‎شود.
افرادی که شب تا دیر وقت با رایانه کار می‌‎کنند، در واقع فشار مضاعفی بر سیستم‎های بدن وارد می‌‎کنند و همین باعث اختلال می‌‎شود، شاید در کوتاه مدت اثری نداشته باشد ولی در دراز مدت تاثیر مخرب دارد.

[click_like post_id='48040']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.