Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
خوابیدن شبانه با موبایل و عوارض ان
434

خوابیدن شبانه با موبایل و عوارض ان

|
0 دیدگاه

استفاده از تلفن همراه و سایر لوازم رسانه های الکترونیکی در هنگام شب میزان ابتلا به مشکلات ذهنی و خلقی مثل اختلال نقص توجه ناشی از بیش فعالی، اضطراب، افسردگی و مشکلات یادگیری را تا حد فوق العاده ای افزایش می دهد.

اگر شما نیز از آن دسته از کسانی هستید که بدون تلفن همرتان خوابتان نمی برد بد نیست بدانید این وسیله باعث ایجاد آسیب های زیادی می شوداحتمالا می‌دانید که دستگاه‌های تلفن همراه محبوب  شما یکی از آلوده‌ترین وسایلی است که روزانه با آن تماس دارید. تلفن‌های همراه همیشه پر از آلودگی و میکروب‌های مختلف بوده و به دلیل زیاد با آن می توانید دچار مشکلات زیادی شوید.

شما می توانید بالش خود را به آتش بکشید
یک نوجوان اهل تگزاس به تازگی با بوی سوختن بیدار شد. تلفن همراه او که زیر بالش تا حدی ذوب شده بود و سوخته و وقه ورقه شده بوده است.شار‍ژ تلفن همراه باعث ایجاد سوختگی و ذوب شدن موبایل در موارد زیادی می شود از این رو نباید هنگام خواب آن را در کنار خود قرار دهید.

شما می توانید خودتان را بیدار نگه دارید
تلفن های همراه (تلویزیون، و ابزار های دیگر با صفحه نمایش LED) را باید خاموش نگه دارید، مطالعات نشان می دهد نور آبی می تواند تولید هورمون ملاتونین خواب آور را مهار کند و باعث ایجاد اختلال در خواب شود.

خطرات بهداشتی استفاده از تلفن های همراه تیره
تحقیقات جدید ثابت می کند که استفاده از تلفن همراه موجب سرطان می شود . سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۱ هشدار داد که استفاده از تلفن همراه احتمالا برای انسان سرطان زا است، به ویژه در کودکان، که پوست سرشان نازک است و جمجمه شان کوچک می باشد و بیشتر به تابش آسیب پذیر می باشند. بنابراین اگر شما در مورد خطر ابتلا به سرطان نگران هستید، سعی کنید هنگام خواب تلفن را از گوش خود دور نگه دارید، و تلفن های همراه تیره رنگ تان را که نسبت به موبایل های رنگی میکروب های بیشتری به خود می گیرند را از تختخواب خود دور نگه دارید.

[click_like post_id='49843']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.