Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
عوارض زردی و یرقان در نوزاد
429

عوارض زردی و یرقان در نوزاد

|
0 دیدگاه

برخی والدین نسبت به زردی در شیرخوارشان بی اطلاعند و نمیدانند اگر آن را کنترل نکنند نوزادشان در معرض چه عوارض و خطراتی ست  در این مطلب در این مورد بحث خواهیم کرد.

محمدرضا بلورساز فوق تخصص کودکان گفت: زردی نوزاد بیشتر به صورت طبیعی و فیزیولوژیک در وی به وجود می آید و در صورتی که میزان زردی نوزاد نسبت به هنگام تولد افزایش پیدا کند، این بیماری برای وی خطراتی به همراه دارد.
وی افزود: در صورتی که زردی کودک در روز تولد ۵ باشد و یکباره این میزان افزایش یابد به سرعت باید تعویض خون برای وی انجام داد هم چنین زردی ۱۴ به بالا برای نوزاد ۷۲ ساعته خطرناک محسوب می‌شود.
این فوق تخصص اطفال با اشاره به عوارض زردی نوزاد اظهار داشت: زردی بالای نوزاد بر روی لایه مغزی وی اثر می‌گذارد و سبب عقب افتادگی ذهنی وی در سال‌های بعد خواهد شد به منظور جلوگیری از این مسئله به محض بروز زردی در نوزاد باید اقدامات درمانی را پس از مشخص کردن علت این بیماری انجام داد.
بلورساز ادامه داد: به وسیله انجام آزمایش می‌توان زردی نوزاد را تشخیص داد و به درمان وی پرداخت این بیماری در صورتی که گروه خونی مادر و نوزاد تفاوت داشته باشد به گونه‌ای که گروه خونی مادر را منفی و نوزاد را مثبت تشخیص دهند برای نوزاد خطراتی به همراه دارد.
[click_like post_id='50046']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.