376

مشاهده عمل جراحی از چشمان جراح با فناوری واقعیت مجازی

|
0 دیدگاه

جراحان بیمارستان سلطنتی لندن برای اولین‌ بار با استفاده از فناوری واقعیت مجازی یک عمل جراحی را از دید جراح به صورت آنلاین منتشر کردند.

مشاهده عمل جراحی از چشمان جراح با فناوری واقعیت مجازی

 دکتر شفیع احمد دارای مدرک فوق تخصص جراحی داخلی از بیمارستان سلطنتی لندن معتقد است که به کمک فناوری واقعیت مجازی می‌توان عمل‌های جراحی پیچیده را بهتر و کاربردی‌تر آموزش داد.

وی در ادامه افزود: مهم‌ترین مزیت استفاده از فناوری واقعیت مجازی در پزشکی و عمل‌های جراحی، انتشار نسخه‌های آموزشی به صورت مستقیم و یا تدوین شده در فضای مجازی است. در واقع به کمک فناوری واقعیت مجازی دانشجویان پزشکی و سایر علاقه‌مندان می‌توانند عمل جراحی را از طریق چشمان جراح با کیفیت بسیار بالا و به صورت سه‌بعدی مشاهده کنند.

اولین بیماری که با فناوری واقعیت مجازی مورد عمل جراحی قرار خواهد گرفت، مبتلا به بیماری سرطان روده بزرگ است.تمامی علاقه‌مندان به جراحی و پزشکی می‌توانند این عمل جراحی را به صورت آنلاین از طریق تلفن‌ همراه هوشمند و یا نمایشگرهای واقعیت مجازی مشاهده کنند.

دکتر شفیع احمد و تیم جراحی وی، با کمک چند کارشناس تصویربرداری اقدام به نصب چند دوربین با کیفیت در بالای میز جراحی کردند تا این عمل جراحی سه ساعته را در زاویه ۳۶۰ درجه و با کیفیت بالا ثبت کنند.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.