312

۴ راهکار برای کاهش درد هنگام دندان درآوردن کودک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یونانیان باستان علائم دندان درآوردن را بیشتر شبیه به بیماری می‌دانستند و آن را جزو روند طبیعی رشدِ بدن به حساب نمی‌آوردند. این باور حتی تا همین ۱۰۰ سال گذشته هم وجود داشت تا جایی که برخی از پزشکان مواردی از مرگ نوزادان را با دندان درآوردن مرتبط می‌دانستند.

امروزه این فرآیند کمتر وحشت‌آور و نگران‌کننده است چون پزشکان و والدین درک صحیح‌تری از روند طبیعی رشد در کودکان پیدا کرده‌اند. همچنین روش‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان از طریق آن‌ها به نوزاد در این مرحله از زندگی کمک کرد.

در این مرحله دندان‌های نوزاد شروع به رشد می‌کنند و از زیر لثه بیرون می‌آیند. این فرآیند معمولا بین چهار و هفت ماهگی نوزاد آغاز می‌شود. در مجموع تعداد دندان‌ها به ۲۰ عدد می‌رسد و درآمدن تمام آن‌ها مدت سه سال طول می‌کشد.

دندان درآوردنِ نوزادان معمولا با درد همراه بوده و ممکن است نوزاد با علائم دیگری همچون دل درد، بی‌اشتهایی و تب روبه‌رو شود. تمام این علائم طبیعی هستند اما می‌توان شدت آن را به روش‌های ساده و طبیعی کاهش داد که از آن جمله به موارد زیر برای کمک به والدین اشاره می‌کنیم:

– بابونه

این گیاه از صد‌ها سال پیش برای درمان انواع مشکلات جسمی در کودکان و بزرگسالان کاربرد داشته و یکی از روش‌های خانگی در تسکین درد درآوردن دندان است. این باور وجود دارد که این گیاه می‌تواند اعصاب نوزاد را آرام کند و آشفتگی معده را از بین ببرد.

– جویدن

در صورتی که نوزاد بتواند شیء مناسبی را بجود، درد کمتری را حس می‌کند و می‌توان با یک لیف خنک یا حلقه دندانی سرد، درد او را تسکین داد.

– پاک کردن سطح لثه نوزاد

لازم است سطح لثه نوزاد حداقل روزی یک بار با حوله مرطوب تمیز شود. این کار موجب نرم شدن سطح لثه و کاهش التهاب و همچنین جلوگیری از جمع شدن باکتری‌ها می‌شود.

– استفاده از دارو

زمانی که هیچ یک از این روش‌ها اثری نداشت می‌توان با استفاده از داروی ایبوپروفن و استامینوفن درد دندان نوزاد را تسکین داد که ترجیحا باید با مشورت پزشک باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.