Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ارتباط ژل آکنه با نوعی اختلال خونی نادر
235

ارتباط ژل آکنه با نوعی اختلال خونی نادر

|
0 دیدگاه

پزشکان در یک مطالعه جدید مشاهده کردند که در برخی افراد، استفاده از ژل «آکزون» برای درمان آکنه با بروز نوعی اختلال خونی نادر مرتبط است.

دکتر «گریگ شوارتزنتروبر» از مرکز درمانی دانشگاه پیتسبورگ در مطالعه انجام شده روی یک زن جوان و بررسی علائم سردرد، تنگی نفس و تغییر رنگ لب‌ها و انگشت‌ها و بنفش شدن آن‌ها متوجه شد که این بیمار در طول یک هفته، روزی دو بار از ژل آکزون استفاده کرده است.

دکتر شوارتزنتروبر با بیان اینکه این بیمار تصور نداشته مصرف ژل موضعی عامل بروز این علائم در او بوده است، گفت: پیش از این در بررسی‌های انجام شده مشخص شده بود قرص داپسون در برخی افراد وضعیتی بوجود می‌آورد که بر اثر آن پروتئین گلبول قرمز که مسئول انتقال اکسیژن به تمام بدن است به طور غیرمعمولی تولید می‌شود.

در مطالعه اخیر برای اولین بار مشاهده شد که استفاده از آکزون که نوع ژل‌مانند قرص داپسون است نیز باعث بروز این علائم می‌شود.

قرص داپسون از دهه‌ها قبل در درمان جذام کاربرد داشته است. همچنین نوع ژل‌مانند آن در سال ۲۰۰۵ به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسید.

[click_like post_id='48451']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.