131

تایید یک داروی جدید برای مبتلایان به دیابت نوع ۲

|
0 دیدگاه

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) از تایید داروی Glyxambi برای کمک به کنترل گلوکز در بیماران دیابتی نوع ۲ خبر داد.

این دارو  برای برخی از بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ تجویز می‌شود و همراه با رژیم غذایی سالم و ورزش به کنترل بهتر گلوکز خون کمک می‌کند. این اولین شیوه درمانی دیابتی‌ها در آمریکاست که هم بازدارنده انتقال‌دهنده سدیم گلوکز ۲ و بازدارنده دی‌پپتیدیل پپتیداز ۴ همزمان در یک قرص ترکیب می‌شوند.

همچنین «لیناگلیپتین» به این ترکیب اضافه شده که از طریق افزایش هورمون‌های کمکی به تحریک کبد برای تولید گلوکز کمتر و نیز تحریک پانکراس برای تولید انسولین بیشتر عمل می‌کند.

به گفته پزشکان، امروز جامعه پزشکی دریافته است درمان دیابت نوع ۲ از چند طریق برای کمک به کنترل گلوکز در بیماران دیابتی اهمیت دارد. داروی Glyxambi با وجود این دو ترکیب بازدارنده در آن، گزینه مناسبی برای پزشکان و بیماران دیابتی است تا گلوکز خون را کنترل کنند. در حال حاضر نیمی از مبتلایان به دیابت نوع ۲ به روش‌های توصیه‌ شده برای کنترل قند خون دسترسی ندارند و به همین دلیل شناسایی گزینه‌های درمانی جدید بیش از گذشته اهمیت دارد.

بررسی انجمن دیابت آمریکا نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۲ میلادی ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در این کشور به دیابت مبتلا بوده‌اند که این بیماری در ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از آنان تشخیص داده شده اما در هشت میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دیگر شناسایی نشده است.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.