461

خطرات بیمارشدن مثانه بچه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

عفونت ادراري در پسران زير يك سال و دختران زير ۴ سال شايع‌تر است.

ختنه نشدن پسران نيز عامل مستعدكننده ديگري است که با تب يا كم شدن حرارت بدن، بي‌حالي، بي‌اشتهايي، تحريك‌پذيري، شلي، اسهال، كم شدن حجم ادرار، زردي و از بين رفتن واكنش‌هاي نوزادي خودش را نشان مي‌دهد
تب خفیف، بی‌اشتهایی و افزایش نیافتن وزن کودک از نشانه‌های ابتلای وی به عفونت ادراری است. این بیماری گاهی علائمی مانند بیماری‌های عفونی دارد. اظهار داشت: عفونت ادراری در کودکان یک بیماری بسیار مهم و شایع است، به طوری که ۳ تا ۵ درصد دختران و ۱ درصد پسران عفونت ادراری را تجربه می‌کنند.
وی افزود: در مواردی عفونت ادراری در شیرخواران دیده می‌شود. اگر عفونت حاد باشد مانند علائم بالینی به صورت تب و استفراغ وجود دارد و مانند بیماری‌های عفونی خود را نشان می‌دهد، در صورتی که عفونت مزمن باشد، علائمی از قبیل تب خفیف، بی‌اشتهایی، افزایش نیافتن وزن و همچنین در مواردی سوزش ادرار را به همراه دارد.
وی افزود: در مواردی که مشکوک به عفونت ادراری هستیم، غیر از معاینه بالینی سوال از مادر کودک و کنترل افزایش وزن وی، سایر مواردی که با علایق کودک صورت می‌گیرد اقدام به آزمایش خون، مخصوصاً کشتِ ادرار می‌کنیم. بر مبنای جواب آزمایش درمان آنتی بیوتیک مناسب شروع می‌شود و در روزهای بعد شیرخوار را از نظر ناهنجاری‌های ادراری و غیر آن بررسی می‌کنیم.
اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.