279

علایم و نشانه‌های فتق دیسک

|
0 دیدگاه

در این شرایط فرد دچار فشار به بافت‌های ناحیه کمری و ریشه‌های عصبی می‌شود و به طور معمول با دردهای شدید کمری تیر کشنده به اندام تحتانی همراه است.

علت‌های زیادی موجب ابتلا به کمر درد می‌شوند،  شایع‌ترین علت ایجاد کمردرد وجود مشکلات مکانیکی ناشی از اختلالات عضلانی و استخوانی در ستون فقرات است که این مشکلات بیشتر ناشی از ناحیه ستون فقرات کمری هستند.

بر اساس آمار موجود ۷۵ تا ۹۵ درصد ایجاد کمردرد در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به علت مشکل‌های مکانیکی ناشی از اختلالات عضلانی و استخوانی است، این عارضه ممکن است ناشی از‌ تغییر شرایط عضلات ناحیه کمر یا گروه‌های عضلانی باشد که فعالیت آن‌ها در ناحیه کمر بسیار تاثیرگذار است.

استمرار طولانی مدت شرایط نامناسب و عدم تعادل در فعالیت‌های این گروه عضلانی به همراه فعالیت‌های نامناسب روزانه موجب تغییر فشار طبیعی بر ناحیه دیسک بین مهره‌ای و این عامل موجب حرکت نامناسب دیسک و بیرون زدگی آن از بین مهر‌ها می‌شود.

در هنگام حرکت دیسک و بیرون زدگی آن دیسک مهره‌ای از فضای مربوط به بافت‌های ناحیه کمری خارج می‌شود، در این شرایط فرد دچار فشار به بافت‌های ناحیه کمری و ریشه‌های عصبی می‌شود که به طور معمول با دردهای شدید کمری تیر کشنده به اندام تحتانی همراه است.

تمام کمردرد‌ها با این شدت نیست،  انجام کارهای روزمره، تکرار زیاد آن‌ها و استمرار در حرکت‌هایی مانند نشستن یا به جلو خم شدن یا حمل بارهایی سنگین نیز می‌تواند موجب ابتلا به کمر درد شود یا می‌تواند در ابتلا به آن موثر باشد.

[click_like post_id='48430']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.