369

عواقب مصرف مکرر گوشت های فراوری شده

|
0 دیدگاه

محققان براساس نتایج یک مطالعه جدید هشدار دادند که مصرف گوشت های فرآوری شده همچون ژامبون یا سوسیس برای چهار بار در هفته می تواند باعث تشدید علائم آسم شود.

مصرف مکرر گوشت های فراوری شده موجب تشدید آسم می شود

 محققان معتقدند که نیتریت مورد استفاده برای فرآوری گوشت مانند سالامی باعث بروز التهاب در راه های هوایی می شود که خصیصه آسم است.پژوهشگران بیمارستان ‘پل بروس’ در پاریس در این مطالعه ۹۷۱ نفر را مورد بررسی قرار دادند و رژیم غذایی و علائم آسم آنها را مانند سهولت تنفس، فشار قفسه سینه و تنگی نفس کنترل کردند.

این مطالعه نشان داد، افرادی که هفته ای یک بار ژامبون، سوسیس و یا سوسیس خشک مصرف می کردند، علائم آسم آنها در عرض چهار سال، ۱۴ درصد وخیم تر شد.همچنین افرادی که هفته ای یک تا چهار بار، گوشت فراوری شده مصرف می کردند، علائم آسم آنها ۲۰ درصد بدتر شد.

براساس نتایج این مطالعه، افرادی که در طول هفته بیش از چهار بار گوشت فراوری شده مصرف می کردند، علائم آسم آنها ۲۲ درصد بدتر شد.محققان بعد از در نظر گرفتن عوامل التهابی مانند سیگار کشیدن، فعالیت فیزیکی و سن متوجه شدند که احتمال وخیم تر شدن علائم آسم در افرادی که بیشترین میزان گوشت فراوری شده را مصرف می کردند.

در قیاس با افرادی که این گوشت را به کمترین میزان مصرف می کردند، ۷۶ درصد بود.با این حال محققان که مطالعه آنها در مجله Thorax منتشر شد، خاطرنشان کردند که هنوز در مورد دلایل این ارتباط مطمئن نیستند و مطالعه آنها صرفا آمار است در عین حال نیترات، نمک و چربی موجود در گوشت فراوری شده احتمالا در این زمینه نقش دارند.

[click_like post_id='48449']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.