Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
مهم‌ترین علائم آلرژی فصلی یا تب یونجه
270

مهم‌ترین علائم آلرژی فصلی یا تب یونجه

|
0 دیدگاه

آلرژی فصلی یا تب یونجه در کودکان و نوجوانان شیوع بیشتری دارد.به این بیماران توصیه می‌شود قبل از آغاز فصول آلرژی‌زا جهت کنترل علائم بیماری به پزشک متخصص جهت دریافت واکسن مراجعه کنند تا خود را در برابر آلرژن‌ها ایمن بسازند.

این بیماری غالبا در فصل بهار و تابستان شیوع بیشتری پیدا می‌کند و با علائمی نظیر عطسه، آبریزش بینی، خارش حلق، چشم، گوش و بینی، گرفتگی بینی، بی‌خوابی و ترشح دائمی بینی همراه است.

این بیماری بسیار برای فرد مبتلا آزار دهنده است .  این بیماری غالبا در افرادی که ژن ابتلا به آلرژی را دارند دیده می‌شود. در فصل بهار که گرده افشانی گل‌ها آغاز می‌شود موجب تحریک علائم در فرد می‌شود که در نتیجه یک حلقه سیاه زیر پلک‌های فرد دیده می‌شود.

افرادی در سنین مختلف می‌توانند به این بیماری مبتلا شوند اما در کودکان ۵ الی ۶ و نوجوانان بیشتر دیده می‌شود زیرا این افراد سیستم دفاعی ضعیفی دارند. مخاط بینی افراد مبتلا به این بیماری پس از مدتی رشد می‌کند و موجب بروز پولیپ و یا گوشت اضافه در بینی می‌شود که برای فرد بسیار آزاردهنده است زیرا پولیپ راه تنفسی بیمار را مسدود می‌کند و فرد ناچار به تنفس از دهان خواهد شد که این مساله نیز موجب خشک شدن گلو حلق می‌شود.

به افراد مبتلا به این بیماری توصیه می‌شود در روزهای افزایش آلودگی هوا در سطح شهر تردد نداشته باشند، از سرم‌های نمکی برای شست‌و‌شوی راه تنفسی بینی استفاده کنند، با تجویز پزشک از داروهای ضد حساسیت استفاده کنند و در صورت نیاز و تجویز پزشک به طور موقت کورتن‌های موضعی را مورد استفاده قرار دهند.

در صورت ایجاد اختلال شدید در تنفس به این بیماران توصیه می‌شود به یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنند.

به افرادی که زمینه ابتلا به آلرژی را دارند توصیه می‌شود قبل از آغاز فصل تابستان و بهار به مراکز آسم و آلرژی مراجعه کنند تا مشخص شود به چه ماده‌ای حساسیت دارند سپس تا حد امکان از آن دوری کنند و جهت کنترل علائم بیماری به پزشک متخصص جهت دریافت واکسن مراجعه کنند و قبل از آغاز فصول آلرژی‌زا خود را در برابر آلرژن‌ها ایمن بسازند.

[click_like post_id='48489']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.