240

هندزفری قدرت شنواییتان را کاهش می‌دهد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شایع‌ترین آسیب حسی و عصبی که افراد هنگام استفاده از این وسیله به آن دچار می‌شوند، کاهش شنوایی است که در صورت ابتلا به آن شنوایی فرد برگشت‌ناپذیر است.

جوان‌ها بیشتر از افراد دیگر از هندزفری استفاده می‌کنند،  استفاده از این وسیله می‌تواند منجر به ایجاد ‌آسیب‌های حسی و عصبی یا موضعی در مجرای گوش شود.

آسیب‌های موضعی بیشتر زمانی شکل می‌گیرد که هندزفری کوچک باشد و وارد مجرای گوش شود. بنابراین هندزفری‌هایی که در لاله گوش قرار می‌گیرند؛ آسیب کمتری را به گوش وارد می‌کنند.

استفاده از این وسیله در مواردی می‌تواند موجب ابتلا به اختلالات حاد در مجرای گوش خارجی شود،  ابتلا به این بیماری بسیار دردناک است و نیاز به اقدام‌های درمانی ویژه دارد.

شایع‌ترین آسیب حسی و عصبی که افراد هنگام استفاده از این وسیله دچار آن می‌شوند، کاهش شنوایی است که این بیماری ناشی از آسیب‌هایی است که سر و صدا می‌تواند به گوش افراد وارد کند. در صورت ابتلا به این بیماری فرد حداقل نیمی از شنوایی خود را از دست می‌دهد و شنوایی چنین افرادی بازگشت‌ناپذیر است. بنابراین دارو یا عمل جراحی نیز نمی‌تواند در درمان آن موثر باشد، اما در صورت کاهش شدید شنوایی می‌توان از سمعک استفاده کرد.

آسیب دیگری که ممکن است افراد در هنگام استفاده از هندزفری مبتلا شوند، نشنیدن صداهای ضعیف و ایجاد تنش یا سر درد در هنگام شنیدن صداهای بلند است که در این صورت فرد دچار گوش درد شدید می‌شود.

کیفیت نامناسب برخی از این وسیله‌ها یکی دیگر از عامل‌های اصلی در ایجاد آسیب به گوش است. به تمام افراد توصیه می‌شود که از استفاده هندفری پرهیز کنند، اما اگر استفاده از این وسیله برای آن‌ها در زمان‌هایی الزامی است، توصیه می‌شود که حداقل از هندزفری‌های با کیفیت استفاده کنند و دقت داشته باشند که موسیقی که گوش می‌دهند کیفیت مناسبی داشته باشد؛ چرا که کیفیت نداشتن موسیقی‌ها نیز می‌تواند منجر به آسیب در ناحیه گوش شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.