402

دردها به ما چه می گویند؟

|
0 دیدگاه

درد یک بیماری نیست، درد علامتی است که در جایی از بدن اختلال یا مشکلی ایجاد شده است. درد هایی وجود دارند که نباید بسادگی از کنار آن ها گذشت. در این مقاله با ۶ درد که باید آنها را جدی بگیرید آشنا می شوید.

دردها به ما چه می گویند؟

دردها به ما هشدار می دهند که در قسمتی از بدن اختلالی وجود دارد. در بیشتر مواقع اگر زود این نشانه ها جدی گرفته شده و مورد پیگیری قرار گیرند از بسیاری از مشکلات آتی جلوگیری می شود. ۶ درد که باید آنها را جدی بگیرید عبارتند از:

۱- سوزش کف پا

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت از بیماری خود خبر ندارند. مشکلات عروقی و قلبی از نخستین نشانه های دیابت است. قند خون بالا سبب سوزش پا و نوک انگشتان می شوند که می تواند نشانه ای از آسیب های عصبی باشد.

۲- سردرد

از کنار سر دردهایتان به راحتی نگذرید، فورا علت سر درد را جستجو کنید. ممکن است سردرد به دلیل علت های ساده ای مانند التهاب سینوس هایتان باشد٬ اما گاهی سردرد به علت های جدی تری مثل تومورها یا خونریزی مغزی ایجاد می شود. افرادی اظهار می کنند که دچار سر دردهای تشدید شونده می شوند حتما باید با پزشک مشورت کنند.

۳- کمر درد

درد در بخش فوقانی کمر را باید جدی گرفت. بسیاری از این درد ها به دلیل التهاب مفاصل یا همان آرتروز هستند. درد در بخش تحتانی کمر می تواند به حملات قلبی یا مشکلات شکم مرتبط باشد. یکی از خطرناک ترین علل کمر درد در بخش تحتانی مربوط به آئورت است که سبب درد شدید و ناگهانی می شود. این افراد معمولا دچار مشکلات عروقی بوده ،فشار خون آنها بالاست و معمولا سیگاری هستند و دیابت دارند.

۴- درد شدید شکم

آیا تا به حال دچار درد آپاندیسیت شده اید؟ درد شکم ممکن است به دلیل پارگی آپاندیس، سنگ صفرا، زخم معده، انسداد روده ها٬ یا مشکلات مربوط به لوز المعده باشد. در صورت داشتن درد شدید و ناگهانی در شکم حتما به پزشک مراجعه کنید.

۵- درد قفسه سینه، گلو و شانه

درد قفسه سینه می تواند نشانه ای از حملات قلبی باشد. در این حالت فرد احساس می کند جسم سنگینی روی سینه اش قرارداده شده است. این احساس معمولا دربخش بالایی قفسه سینه، گلو٬ چانه٬ شانه ی چپ یا بازو و شکم همراه با تهوع است. ناراحتی در قفسه سینه ی زنان دلایل دیگری نیز ممکن است داشته باشد. می توان به نفخ ،مشکلات معده. یا احساس ناراحتی شکمی اشاره کرد.

۶- پا درد

یکی از درد هایی که خطر کمتری دارد اما باید مورد توجه قرار گیرد درد پا به دلیل ترومبوزور های عمقی است. حالتی که لخته خون در عروق پا سبب ایجاد درد می شود.این حالت می تواند جان افراد را تهدید کند زیرا که کنده شدن این لخته و حرکت به طرف قلب و مغز می تواند باعث ایجاد سکته های مغزی و قلبی شود. بی حرکتی٬ ناتوانی یا مسافرت های طولانی مدت٬ عدم تحرک کافی و بارداری از جمله دلایل ایجاد ترومبوزوریهاست.

[click_like post_id='49298']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.