234

حواستان به انحراف ستون مهره‌های کودکتان باشد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

به گفته جراح مغز و ستون مهره‌ها، والدین باید انحراف ستون مهره‎ها را در کودکان جدی بدانند، چرا که تشخیص بموقع قبل از به پایان رسیدن سن رشد، اثر زیادی در درمان خواهد داشت.

انحراف ستون مهره‎ها از سه قسمت تشکیل‌ شده است که شامل انحراف ستون مهره‎های گردن، پشت و کمر می‌شود که هر کدام می‌تواند انحراف غیرمعمول داشته باشد و باعث درد و آسیب شود.

در حالت طبیعی ستون مهره‎های گردن دارای گودی، ستون مهره‎های پشت تحدب (برآمدی) و کمر دارای گودی به عقب دارد که در دوران جنینی فقط انحنای پشت را شاهد هستیم و البته با رشد کودک دو انحنای دیگر ایجاد می‌شود.

این انحناها در حد طبیعی باید وجود داشته باشند. انحنای غیرطبیعی به زمانی گفته می‌شود که منجر به درد شده و ممکن است از حد معمول بیشتر یا کمتر باشد. انحنا در ستون مهره‌های پشت که حالت تحدب دارد معمولا به‌صورت گوژپشتی خود را نشان می‎دهد. البته این انحناها می‎تواند به طرفین یا عقب و جلو در هر یک از این نواحی سه‌گانه یا کل نواحی باشد که دلایل عمده‎ای می‎تواند در بروز این عارضه دخیل باشد.

عوامل ژنتیکی و مادرزادی، بیماری‎ها، شکستگی‎ها یا جراحی‎ها می‌تواند باعث انحراف در ستون مهره‎ها شوند. این عارضه در موارد کمی بدون علامت است که در چنین حالتی معمولا پس از عکسبرداری مشخص می‌شود، اما اگر زاویه این انحناها زیاد باشد در شکل ظاهری هم نمایان می‌شود. اگر میزان انحناها زیاد باشد در نتیجه درد نیز زیاد شده و فشار بر نخاع نیز افزوده می‌شود. همچنین ممکن است اختلالاتی در عملکرد ریه‎ها به دلیل کاهش حجم قفسه سینه ایجاد شود

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.