283

اضطراب در محل اشتغال و تهدید سلامت

|
0 دیدگاه

استرس شغلی چه پیامدهایی منفی با خود به همراه دارد و چه تاثیراتی بر سلامت افراد خواهد گذاشت!

محققان دانشگاه هاروارد و استنفورد تاثیر استرس کاری بر سلامت افراد را مورد بررسی قرار داده و یافته های خود را در مجله علوم رفتاری و انجمن سیاست منتشر کردند.
در خصوص برخی از پیامدهای مربوط به استرس بر سلامت، از جمله افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و آلزایمر مطالعاتی صورت گرفته است.
براساس نظر سنجی انجمن روانشناسی آمریکا (APA) پول علت اصلی تنش و استرس در ایالات متحده است. دومین عامل استرس نیز کار است و ۶۰% مردم معتقدند کار به عنوان یک عامل اصلی استرس محسوب می شود.

تلاش های سیاست مدارانه برای مقابله با هزینه های روزافزون سلامت و پیامدهای بد سلامت در ایالات متحده تا حد زیادی اثرات روانی عوامل استرس زا در محل کار (مانند خواسته های بالای کاری، عدم امنیت اقتصادی و ساعت کار طولانی) را نادیده می گیرد.
محققان در مطالعه جدید خود متاآنالیزی از ۲۲۸ مطالعه را که در مورد اثرات عوامل استرس زای متعدد کاری – مانند عدم امنیت شغلی، مشکلات کاری در خانواده، نیازهای بالای شغل و ساعت کار طولانی- بر پیامدهای سلامت بود، مورد بررسی قرار دادند.

نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل نشان داد که کارمندانی که با خواسته های کاری بالا روبرو هستند،۵۰ درصد بیشتر از سایرین دچار مشکلات سلامت می شوند. امنیت شغلی عاملی است که منجر به افزایش ۵۰ درصدی خطر مربوط به سلامت جسمی و روانی می شود، در حالی که ساعت کار طولانی با افزایش ۲۰ درصدی خطر مرگ و میر در ارتباط است

[click_like post_id='52077']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.