286

تدابیر رفع گردن درد از منظر طب سنتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک دستیار طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی تهران تدابیر رفع گردن درد از منظر طب سنتی را تشریح کرد.

تدابیر رفع گردن درد از منظر طب سنتی

 محمد علی زارعیان – رزیدنت طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره گردن درد اظهار داشت: کمتر بزرگسالی است که درد گردن را تجربه نکرده باشد و کم نیستند کسانی که از  درد مزمن گردن رنج می‌برند.به گفته وی به طور طبیعی اگر کسی به دنبال رفع این مشکل است باید عضلات گردن را تقویت کند؛ از بدخوری و فشار به گردن پرهیز کامل داشته باشد.

این دستیار “طب سنتی ایرانی” دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اگر افراد از درد گردن رنج می‌برند باید بدانند که بدخوری (اعم از پرخوری، خوردن غذا بدون اشتها، خوردن چند نوع غذا در یک وعده، سریع خوردن و خوب نجویدن غذا و هر عادت غذایی غلط) می‌تواند اسپاسم و درد عضلات گردن را افزایش دهد.

زارعیان بیان کرد: لذا سعی شود, روزهایی که کار با گردن افزایش پیدا می‌کند و نمی‌توان از خم کردن گردن پرهیز کرد؛ از بدخوری و گرسنگی طولانی پرهیز داشته باشند.

وی ادامه داد: وقتی سر خود را خم می‌کنید فشار وارد بر گردن به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد تا جایی که وقتی زاویه سر از حالت عمود به ۶۰ درجه می‌رسد فشار وارد به گردن ۷ برابر می‌شود چنانکه گویی وزنه‌ای ۲۷ کیلویی از آن آویخته‌اند؛ لذا سعی کنید تا می‌توانید گردن خود را در حالت عمودی نگه دارید؛ مثلا به جای خم شدن روی گوشی سرتان را به جایی تکیه بدهید و موبایل را تا موازات چشم خود بالا بیاورید.

یک ورزش ساده برای تقویت عضلات گردن

زارعیان خاطرنشان کرد: در حالت ایستاده یا نشسته، شانه راست خود را شل کنید تا پایین بیفتد، بعد سر خود را به آرامی به سمت چپ خم کنید و دست چپتان را روی سرتان قرار دهید و ۱۵-۳۰ ثانیه نگه دارید. سر را صاف کنید و همین کار را برای سمت مقابل انجام دهید. این کار را ۲-۴ بار برای هر طرف تکرار کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.