314

جایی برای دریافت اطلاعات دارویی صحیح

|
0 دیدگاه

مردم برای دریافت اطلاعات دارویی به شبکه‎های مجازی مراجعه نکنند، بلکه از مراکز ذی‌صلاح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‎ها استفاده کنند.

شاید برخی از اطلاعاتی که در شبکه‎های مجازی درج می‌شود تا حدی صحیح باشد،اما مورد تایید نیست، چرا که معمولا افرادی که این اطلاعات را پخش می‌کنند بیشتر به دنبال کسب سودهای کلان هستند و کمتر به مسائل مربوط به سلامت افراد توجه می‎کنند.

این افراد قصد دارند برخی از داروها نظیر دگزامتازون را طوری دیگر جلوه دهند و عوارض آن را پررنگ‌‏تر نشان می‎دهند. دگزامتازون دارویی است که بیشتر برای بیماری‎های التهابی مورد استفاده قرار می‎گیرد که یکی از عوارض آن پوکی استخوان است.

هر دارویی زمانی که بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد عوارض بیش از حد آن مشکل‌ساز خواهد بود، زیرا برخی این تصور را دارند که این دارو باعث گرد شدن صورت می‌شود، در حالی که دگزامتازون سبب می‌شود آب از بدن دفع نشود و این حالت ایجاد شود که اثرات مصرف نابجای دارو است.

پزشکان نیز باید توجه ویژه‎ای به این موضوع داشته باشند و وضعیت بیمار را به درستی کنترل کنند تا بیهوده داروها را تجویز کنند، چرا که وقتی دارو به درستی مصرف نمی‌شود ضرر اصلی را بیمار متحمل خواهد شد.

[click_like post_id='50905']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.