429

طرز تهیه شربت و مربایی برای افزایش شادی

|
0 دیدگاه

یک پزشک طب سنتی طرز تهیه شربت و مربایی برای افزایش شادی, رفع وسواس و غم را تشریح کرد.

طرز تهیه شربت و مربایی برای افزایش شادی, رفع وسواس و غم

 سید جلال مصطفوی کاشانی درباره اسطخودوس اظهار داشت: اسطوخودوس گیاهى است که به‌حالت خودرو در تپه‌ها و کوه‌ها وجود دارد و روى برگ‌هاى آن کرک‌هاى به‌خصوصى دیده مى‌شود، که روى آنها کیسه‌هاى بسیار ریز ذره‌بینى، محتوى اسانس‌هاى معطر قرار گرفته است و اگر دست به برگ‌ها برسد، کیسه پاره و اسانس پراکنده مى‌شود.

مربای اسطوخودوس رافع غم, وسواس و موجب تفریح و شادی بدن است.در مجموعه مرحوم سید جلال مصطفوی کاشانی آمده است: از گل اسطوخودوس مربا تهیه می‌کنند، با شکر یا عسل و هر شب به‌اندازه‌اى که از گل آن یک مثقال مصرف کنند و اگر به‌طور مداوم ادامه دهند, رافع غم, وسواس و موجب تفریح و شادی بدن است.

همچنین طرز تهیه مرباى اسطوخودوس مانند سایر مرباها است و مقدار شکر یا عسل دو برابر وزن اسطوخودوس باید باشد، و اگر هر روز ۱۵ گرم از این مربا خورده شود مفرح و شادی‌آور است, مقوى حافظه و ذهن است.

طرز تهیه شربت اسطوخودوس

به‌گفته وی به همین منظور مى‌توان شربت اسطوخودوس را نیز تهیه کرد به این ترتیب که ۱۰۰ گرم اسطوخودوس خشک را در ۹۰۰ گرم آب و ۱۰۰ گرم گلاب یک شب تا صبح بخیسانند و صبح به‌طور ملایم بجوشانند تا یک‌سوم آن باقى بماند، سپس صاف کرده ۴۵۰ گرم قند یا عسل در آن داخل ریخته و بجوشانند تا قوام آن مانند شربت غلیظ شود و روزى ۲ قاشق غذاخورى از این شربت خورده شود.

[click_like post_id='51260']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.