240

ضد التهاب و ایبوپروفن عمر را افزایش می‌دهد

|
0 دیدگاه

نتایج جدید‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد داروی ضد التهاب ایبوپروفن می‌تواند علاوه بر خاصیت اصلی‌اش در تسکین درد، طول عمر را نیز افزایش دهد.

بر اساس تحقیقاتی که پژوهشگران روی چند گونه حیوانی انجام داده  داروی ایبوپروفن با حفظ وضع سلامت می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند.
مایکل پولیمنیس، کار‌شناس بیوشیمی در دانشگاه تگزاس در تشریح تحقیقات خود و گروه همراهش گفت: «ابتدا ایبوپروفن را بر روی مخمر نان به کار بردیم که نمونه مشخصی از تحقیق بر روی پیری است. در این تحقیق، متوجه شدیم ایبوپروفن باعث افزایش عمر این میکروب‌ها می‌شود».
«سپس این تجربه را با کرم و مگس سرکه انجام دادیم و مشاهده کردیم که آن‌ها به مدت طولانی تری سالم مانده و عمرشان نیز افزایش پیدا می‌کند».
بر این اساس، کرم‌ها و مگس‌های سرکه‌ای که این داروی ضد التهاب را دریافت کردند، ۱۵ درصد بیش از دیگر همنوعان خود زیستند. یعنی انسان‌ها می‌توانند در صورت مثبت بودن آزمایش بر روی آنان، ۱۰ سال بیشتر و با حفظ سلامت بیشتر زندگی کنند.
این یافته جدید پزشکی در حالی ارائه می‌شود که استفاده از ایبوپروفن به عنوان مسکن و ضد التهاب، بسیار گسترده است و در عین حال، گزارش‌هایی از هشدار متخصصان مبنی بر عوارض آن در انسان بخصوص بر کبد و معده داده شده.
پولیمنیس همچنین خاطر نشان کرد ایبوپروفن توانایی سلولهای مخمر را در ساخت یک اسید آمینه مهم به نام «تریپتوفان» افزایش می‌دهد. این اسید آمینه در رژیم غذایی انسان نقش مهمی ایفا می‌کند. تریپتوفان همچنین در ساختمان بسیاری از پروتئین‌ها وجود داشته و در ساخت برخی میانجی‌های عصبی مانند سروتونین نیز موثر است. محققان دانشگاه تگزاس در عین حال اذعان داشتند که هنوز مکانیسم دقیق ایبوپروفن و نحوه افزایش طول عمر را درک نکرده‌اند.
پولیمنیس تاکید کرد یافته او و گروهش نشان می‌دهد تحقیق بیشتر در این مورد ارزش انجام آن را دارد.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.