275

عمل لازک، بعد از ۱۸ سالگی

|
0 دیدگاه

سر‌درد، چشم‌درد، سنگینی چشم و پیشانی، خستگی و کلافگی، مهم‌ترین پیامدهای استفاده نکردن از عینک به شمار می‌رود که متاسفانه درصدی از مردم آن را تحمل کرده و عینک نمی‌زنند.

عده‌ای تصور می‌کنند ضعف بینایی، بیماری نیست؛ ولی این عارضه علاوه بر تبعات اجتماعی در مسیرهای مهم زندگی از جمله تحصیل و اشتغال نقش اثرگذاری دارد.

عوارض خاموش ضعف چشم و متعاقب آن استفاده نکردن از عینک بی‌شک اثرات قابل ملاحظه‌ای در زندگی فردی و جلوگیری از پیشرفت اجتماعی ایجاد می‌کند.

روش لازک یکی از راه‌حل‌های اصلاح نمره عینک با نتایج موثر، دقیق و آخرین فناوری موجود برای اصلاح نمره عینک است، در گذشته از تیغ الماس برای ایجاد برش روی قرینه و اصلاح عیوب انکساری چشم به طور دستی استفاده می‌شد، همچنین لیزیک نیز روشی بود که با ایجاد برشی در قرنیه و دو لایه کردن آن از سوی ابزار مخصوص با تراشیدن لایه زیرین قرنیه، بیمار را از عینک بی‌نیاز می‌کرد که این روش نیز عوارض خاص خود را داشت.

در روش لازک سطح قرنیه با اشعه لیزر تراشیده می‌شود، سپس با داروی مخصوصی که درد و عوارض عمل را کاهش می‌دهد، آغشته خواهد شد.

افراد بالای ۱۸ سال در شرایطی که در طول یک سال گذشته تغییری در نمره عینک خود نداشته باشند، می‌توانند گزینه مناسبی برای عمل رفع عیوب انکساری چشم و حذف عینک یا لنز طبی با روش لازک باشند.

احتمال عوارض عمل بسیار کم است و مبتلایان به قوز قرنیه از جمله بیمارانی هستند که عمل لازک برای آنان توصیه نمی‌شود و ممنوع است؛ در غیر این صورت اگر فردی به دلیل ضعف چشم و داشتن نمره عینک و آستیگماتیسم به درمان نیاز داشته باشد فقط، طی چند ثانیه بسادگی نتیجه می‌گیرد و می‌تواند پس از عمل عینک خود را بردارد.

در این روش معمولا چشم پانسمان نمی‌شود و به جای آن از لنزهای پانسمانی استفاده خواهد شد، تقریبا چشم حالت عادی خود را دارد و پس از ۴۸ ساعت امور عادی و روزمره زندگی قابل انجام خواهد بود.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.