263

چه ارتباطی بین سن پدر و سرطان خون در نوزاد وجود دارد؟

|
0 دیدگاه

تحقیق جدیدی نشان داد که سن پدر در زمان تولد کودکش در خطر ابتلای کودک به سرطان خون و سیستم ایمنی بدن (وقتی کودک بزرگ می شود)موثر است، به خصوص زمانی که تک فرزند باشد.

چه ارتباطی بین سن پدر و همچنین سرطان خون در نوزاد وجود دارد

اما این تحقیق هیچ ارتباطی بین سن مادر با این نوع سرطان ها پیدا نکرد. لائورن تراس (محقق ارشد این تحقیق) می گوید:خطر ابتلا به این سرطان ها نسبتا کم است (از هر ۲۰ نفر فقط یک نفر به این نوع سرطان مبتلا می شود).

اما تحقیقات بیشتری نیاز است تا این یافته های این تحقیق را تایید کرده و زیربنای بیولوژیکی این ارتباط را روشن کند. محققان اطلاعات و داده های جمع آوری شده از زنان و مردانی که در انجمن سرطان آمریکا در تحقیق پیشگیری از سرطان شرکت داشتند، تجزیه و تحلیل کردند. در میان ۱۳۸۰۰۳ نفر شرکت کننده، ۲۵۳۲ نفر بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ مبتلا به سرطان های خونی شناساسی شدند.

محققان متوجه ارتباط قوی و موثری بین سن پدر و شرکت کنندگانی که خواهر و برادر نداشتند، شدند. در این گروه، افرادی که پدرشان در زمان تولد آنها ۳۵ سال یا بیشتر داشت، در مقایسه با کسانی که پدرشان در زمان تولد از ۲۵ سال جوان تر بود، ۶۳ درصد بیشتر در خطر ابتلا به بدخیمی های خونی بودند.

این تحقیق اشاره می کند که باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود تا ارتباط بین سن پدر هنگام تولد و بدخیمی های خونی بهتر درک شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.