192

برطرف کننده گرفتگی های عضلانی؛ دروغ یا واقعیت؟

|
0 دیدگاه

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دچار دردهای عضلانی می شوید، پس می دانید که چقدر دردناک و ضعف آور هستند. اکثر ما می خواهیم از داروهای کمتری برای کاهش درد استفاده کنیم ولی بعضی وقت ها این کار امکان پذیر نیست.

دستگاه برطرف کننده گرفتگی های عضلانی: دروغ یا واقعیت؟

 لیویا (Livia) دستگاهی است که می خواهد درمان گرفتگی های عضلانی را برای ما تغییر دهد. در حال حاضر این دستگاه، که در اوایل آوریل عرضه شد، به دنبال سرمایه گذاری بیشتر برای تولید بیشتر است، و تعهد داده گرفتگی های عضلانی را از طریق تکانه های الکتریکی از بین ببرد.

گرفتگی هایتان را با شوک دور کنید؟ جالب است.

اگر تاکنون تحت درمان های الکتریکی قرار گرفته باشید، پس با این روش آشنا هستید. لیویا این طور طراحی شده که گیرنده های درد موجود در مغزتان را تا قسمت های مختلف بدن متوقف می کند. این دستگاه به تایید FDA درآمده و بر روی ۱۶۳ بیمار امتحان شده، اما تحقیق مشخصی صورت نگرفته که آیا فاده داشته یا ۱۰۰% امن بوده است.

نحوه استفاده این گونه است که دو پد ژله ای کوچک بر روی پوست تان، نزدیک به محل درد قرار داده می شود. البته لیویا توصیه می کند این دو پد ژله ای در پایین شکم قرار گیرند. دستگاه متصل به طور مجزا به شلوار یا لباس دیگری وصل می شود. سپس آماده روشن شدن است، شدت آن را هم می توانید با دکمه “افزایش” یا “کاهش” کم و زیاد کنید. احساسی شبیه به سوزن زدن و لرزش حس می کنید. دردناک نیست، اما مطمئنا بدنتان کمی تحریک می شود.

وقتی پدهای لیویا را در قسمت پایین شکم قرار دهید، تفاوتی احساس نمی کنید، چرا که بستگی به محل دردتان دارد.در هنگام استفاده از دستگاه همیشه یک درد خفیفی در قسمت پایین پشت خود احساس می کنید که در هنگام دردهای عضلانی شدیدتر می شود. در چنین مواقعی پیشنهاد می شود یک پد حرارتی قوی تر بیاورید.

باید بگوییم زمانی که از پد حرارتی قوی تر استفاده می کنید، درد پشتتان خیلی کمتر می شود.چن ناکم، مدیر مسئول لیویا می گوید: هیچ گونه محدودیت زمانی برای استفاده از دستگاه وجود ندارد، از این رو می توانید تمام روز از آن استفاده کنید.

نماینده دانشگاه آمریکایی زنان و زایمان می گوید “در واقع هیچ مدرک محکمی برای حمایت از این دستگاه وجود ندارد، از این رو راهی برای ارزیابی صحت آن نیست.”عضو دیگری از انجمن درمان جسمی آمریکایی هم حاضر به اظهار نظر درباره امنیت یا اعتبار لیویا نشد.

تنها نکته مراقبتی که لیویا بیان کرده این است که افرادی که از دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب استفاده می کنند یا در سه ماه اول بارداری به سر می برند نباید از این دستگاه استفاده کنند.در غیر این صورت طراحی کلی لیویا ایده خوبی است اما استفاده از رنگ های نئونی و پدهایی از جنس گلبرگ گل خیلی محتاطانه به نظر نمی آید. استفاده از رنگ صورتی برای رضایت خانم ها خیلی ضروری نبود.

اگر چه ما خوشحالیم چیزی پیدا کردیم که از شدت درد در دوران دردهای عضلانی کم می کند، اما تا زمانی که تحقیقات بیشتری بر لیویا انجام نشود، نمی توانیم بگوییم که این دستگاه آن طور که شرکت تولید کننده آن می گوید از داروها بهتر عمل می کند. و این که دست از زیباسازی محصولات به صورت زمانی بدارند، چون ضرورتی ندارد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.