443

درد لثه را چگونه تسکین دهیم؟

|
0 دیدگاه

پلاک ماده‌ای چسبناک و بی‌رنگ است که همواره روی دندان‌ها و لثه می‌نشیند و حاوی میزان زیادی باکتری است. این باکتری‌ها از باقی‌مانده غذاهایی که مابین دندان‌ها و بخش پشت زبان گیر کرده‌اند ، تغذیه می‌کنند.

درد لثه را چگونه تسکین دهیم؟

با گذشت زمان این باکتری‌ها روی هم انباشته می‌شوند و کم‌کم تحریک شده و لثه و استخوان حامی دندان‌ها را از بین می‌برند. دردناک بودن لثه ممکن است در اثر زیاد بودن شدت مسواک زدن و کمبود مواد مغذی نیز بروز کند. اگر لثه‌ای حساس یا ضعیف دارید بهتر است از مسواک نرم بهره ببرید.

اگر لثه‌هایتان ملتهب و دردناک شده، با کمک روش‌های زیر می‌توانید مشکل را رفع کنید.

آب سرد

دهان خود را مرتب با آب سرد بشویید و آب را مدتی در دهان خود نگه دارید. این کار آب مورد نیاز دهان را تأمین می‌کند و باقی‌مانده غذاها را از دهان خارج می‌کند.

نمک

نمک همواره برای درمان گلو درد و تسکین درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک لیوان آب را گرم کنید. یک قاشق چای‌خوری نمک به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. با این مخلوط دهان خود را کامل بشویید.

نعناع

نعناع روشی بسیار ارزان قیمت محسوب می‌شود. چند برگ نعناع را به آرامی بجوید تا آب آن خارج شده و به دندان‌ها و لثه برسد.

پودر زنجبیل

زنجبیل به دلیل خواص درمانی خود معروف است. کمی پودر زنجبیل را داخل کف دستتان بریزید. یک مسواک نرم را به این پودر آغشته کرده و دندان‌ها را مسواک بزنید. چند دقیقه منتظر بمانید و بعد با آب ولرم دهان خود را آب بکشید.

زردچوبه

نصف قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید. کمی نمک داخل آن بریزید. چند دقیقه این مخلوط را بجوشانید. زمانی که آب کمی خنک شد، دهان خود را با آن بشویید. این کار را حداقل ۳ بار در روز انجام دهید. زردچوبه تورم را فوراً از بین می‌برد، میکروب‌ها را می‌کشد و درد لثه را تسکین می‌دهد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.