526

اولین گام های فناوری به سمت زنده کردن مرده ها

|
0 دیدگاه

در سال های اخیر رشته نوپای علم احیاء روش هایی متفاوت در علم پزشکی پیش گرفته است. این نظریه در یک آزمون جدید پزشکی تست می شود و در آن مغز افراد مرده بازسازی خواهد شد.

اولین گام های فناوری به سمت زنده کردن مرده ها

 این آزمایش قدمی مهم به سوی پیشرفت برای محققان به حساب می آید. شرکت زیست فناوری بیوکارک آمریکا اجازه کار روی ۲۰ بیمار که از لحاظ بالینی بر اثر آسیب تروماتیک مغز مرده بودند را دریافت کرد.

در این آزمایش از مراحل و درمان های چندگانه با هدف تلاش برای زنده کردن مغز افرادی که به کمک سیستم پشتیبانی زنده نگه داشته شده اند استفاده خواهد شد. محققان در این آزمایش سلول های بنیادی را همراه با ترکیبی از پپتیدها مستقیما به مغز تزریق می کنند. به علاوه، لیزر و دیگر تکنیک های تحریک سلول های بنیادی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تیم تحقیق امیدوار هستند کاری شبیه به فرآیند “ریبوت” انجام گیرد و به این صورت سلول های مغزی به خودی خود دوباره احیاء شوند. این فرآیند شبیه به کاری است که خزندگان و ارگانیسم های دریایی در صورت از دست دادن اندام های خود انجام می دهند.این پروژه تاییدیه موسسه بین المللی سلامت آمریکا و هند را دریافت کرده است. این گروه تحقیقاتی قصد دارند کار خود را هر چه سریع تر روی بیماران هندی آغاز کنند.

مدیر عامل بیوکارک گفت امیدوار است بتوانند در دو تا سه ماه نخست، نتایج به دست آمده را اعلام کنند.این نخستین آزمایش در نوع خود و اولین قدم به سوی احیاء مردگان است.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.