1401

لیپوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای رهایی از چاقی راه های مختلفی مانند رژیم غذایی و فعالیت بدنی وجود دارد و امروزه تبلیغات فراوانی پیرامون استفاده از دستگاه های مختلف لاغری می شود.

لیپوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟

از آنجایی که انسان به دنبال راحتی است، استقبال خوبی از این دستگاه ها می شود. در این مطلب به بررسی یکی از دستگاه های لاغری که اخیراً تبلیغات فراوانی نیز می شود می پردازیم؛ لیپوماتیک.

لیپوماتیک یکی از روش های تهاجمی برای لاغری است. در طول سالیان، دستگاه های مختلف لاغری ابداع شده اند که بنا به دلیل نقاط ضعف هر کدام، بعد از مدتی، روشی دیگر جایگزین آن شده تا ایرادات روش قبلی را مرتفع کند. لیپوماتیک نیز یکی از روش هایی است که اخیراً از آن بسیار استفاده می شود و در تبلیغات از آن با عنوان پیکر تراشی و یا لیپوساکشن بدون درد نام برده می شود. در واقع این روش، لیپوساکشن پیشرفته می باشد.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی، روشی است برای خارج کردن چربی های موضعی بدن. در این روش چربی ها از نواحی مختلف بدن خارج می شود. این روش بیشتر مناسب برای چربی هایی است که به دلیل وراثت قادر به حذف آن ها از راه هایی مانند رژیم غذایی و ورزش نیست.

اما خطراتی را نیز به دنبال دارد. ساکشن، روشی است تهاجمی که نیاز به بیهوشی بیمار دارد. از طرفی احتمال آمبولی پس از آن بسیار بالاست. در ساکشن نهایتاً مقدار کمی چربی می توان خارج کرد و افرادی که از این روش استفاده می کنند باید رژیم های غذایی طولانی مدت داشته باشند و اصل کاهش وزن آن ها با رژیم و اصلاح شیوه ی زندگی است.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک روشی است که سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) آن را تأیید کرده است. در این روش که از آن با عنوان لیپوساکشن بدون درد نام برده می شود، نیاز به بیهوشی نیست. همچنین پس از انجام آن، می توان به سرعت به زندگی روزمره بازگشت. در این روش امکان خارج کردن چربی از نقاط مختلف بدن (بازو، ران، باسن، سینه، ساق پا و …) در یک جلسه وجود دارد.

چگونگی عملکرد دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک دارای دسته ایست به نام کانولا که میله ای به آن متصل است. همچنین دسته نیز به دستگاه وصل می باشد. با استفاده از این دسته و جریان فشار هوا که توسط دستگاه ایجاد می شود، پزشک متخصص با ایجاد حرکات مکانیکی، سعی در خرد کردن چربی ها می کند. پس از خرد شدن چربی ها و ایجاد امولسیونی از آن ها، با دستگاه مکش چربی ها از بدن خارج می شود.

از طرفی به دلیل حرکات مکانیکی و عدم آسیب دیدن سلول های چربی، امکان تزریق آن به نقاط مختلف بدن مانند صورت، سینه، باسن و … وجود دارد.

یکی از مزایای این روش که آن را از سایز روش ها متمایز می کند، ایمنی آن است. این دسته (کانولا) دارای حسگرهایی است که به اعصاب، ماهیچه ها و عروق خونی آسیبی نمی زند. از این رو است که در روش لیپوساکشن سابق، احتمال آمبولی بود اما در این روش خطر آمبولی تقریباً صفر است.

لیپوماتیک چه مزیت هایی دارد؟

سیستم ایمنی فعال که منجر به آسیب به بافت های غیر چربی نمی شود.
ایجاد کمترین میزان ورم و کبودی پس از آن.
به دلیل ایجاد فشار منفی هوا، سبب لیفت (کشیدگی) پوست می شود و پوست ظاهر بهتری خواهد داشت.
روشی است راحت تر برای پزشک و نتیجه ای مطلوب تر برای بیمار دارد.
کوتاه بودن زمان انجام کار.
درد کمتر.
دوره بهبود سریع تر.

قبل از لیپوماتیک

اگر قصد انجام این کار را دارید، حتماً به مرکزی مجهز و معتبر مراجعه کنید. همچنین قبل از انجام آن، مشاوره ای پیرامون سابقه ی بیماری، داروهای مصرفی، آزمایشات بیوشیمیایی و روانشناسی، تست هایی جهت اطمینان از کارکرد کبد و کلیه، سونوگرافی برای سنجش قطر چربی زیر جلدی لازم است.

خلاصه ای از عمل لیپوماتیک

نتیجه نهایی آن، ۳ ماه بعد از عمل مشخص می شود. در این مدت، زمان لازم است تا ورم و کبودی بهبود یابد و جمع شدن پوست اتفاق بیفتد. در یک لیپوماتیک موفق، تورم و کبودی بعد از سه روز اتفاق می افتد و بعد از حدود دو هفته کم می شود. یک ماه زمان لازم است تا بدن به حالت تقریباً طبیعی در آید.

حدود ۲ ماه پس از آن نتیجه را تا حدودی می توان دید. اما در این زمان ممکن است مناطقی از پوست به صورت ناصاف و سفت دیده شود که امری طبیعی است. در صورت ماساژ، این ناصافی ها و سفتی پوست طی ۱.۵ ماه از بین می رود و در غیر این صورت ۳ ماه زمان لازم است تا پوست کاملاً صاف شود.

بیماران روز بعد از انجام لیپوماتیک، می توانند کارهای شخصی خود را انجام دهند و یک هفته بعد می توانند ورزش کنند. پس از انجام این روش، به مدت ۲ تا ۳ هفته باید از گن های نسبتاً سفت و پس از آن به مدت ۴ تا ۶ هفته از گن های شل تر استفاده نمود. همچنین توصیه غذایی پس از آن، محدودیت مصرف نمک و چربی تا ۱ ماه می باشد.

ختم کلام

روش های مختلف لاغری، برای آسایش و راحتی انسان آمده اند اما هر یک از آن ها نیز خطراتی را به دنبال دارد. سالم ترین روش کاهش وزن از طریق رژیم غذایی اصولی و علمی و فعالیت بدنی است. بنابراین چنانچه از چاقی رنج می برید تا زمانی که برنامه های غذایی اصولی را رعایت نکرده اید و نتیجه ی آن را ندیده اید، سراغ روش های مختلف لاغری نروید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.