249

افزایش خطر ابتلا به کبد چرب با نشستن‌های زیاد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا می دانید با نشستن زیاد، احتمال ابتلا به کبد چرب افزایش می یابد؟ با بر اساس نتایج یکی از مطالعات اخیر، کم‌تحرکی و بی‌تحرکی با بیماری کبد چرب مرتبط است.

افزایش خطر ابتلا به کبد چرب با نشستن‌های زیاد

در این مطالعه که در Journal of Hepatology به چاپ رسیده، ارتباط بین مدت‌زمان نشستن و بی‌تحرکی، میزان فعالیت فیزیکی و بیماری کبد چرب، در بین بیش از ۱۴۰ هزار نفر از مردان و زنان کره‌ای مورد بررسی قرار گرفته است. حدود ۳۵ درصد این افراد مبتلا به بیماری کبد چرب بودند و نتایج نهایی نشان داد که در واقع نشستن طولانی‌مدت و فعالیت فیزیکی خیلی کم، با ابتلای آنان به این بیماری مرتبط است.

این افراد همگی از نظر وزنی،‌ حالت نرمال داشتند و شاخص توده بدن‌شان کم‌تر از ۲۳ بود. سرپرست این تیم تحقیقاتی می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که افزایش فعالیت بدنی و کاهش مدت‌زمان نشستن و بی‌تحرکی می‌تواند در کاهش خطر بیماری کبد چرب موثر باشد و البته تاکید اصلی ما بر کاهش مدت‌زمان نشستن‌های زیاد است.

پیام این مطالعه برای همه روشن است و آن هم این‌که صندلی‌های ما در نهایت به‌آرامی ما را می‌کشند! بدن ما ذاتا برای تحرک طراحی شده است و جای تعجب ندارد که بی‌تحرکی و در نتیجه فعالیت عضلانی خیلی کم، تاثیر مستقیمی بر روی فیزیولوژی ما می‌گذارد».

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.