332

تغییرات دوران سالمندی و سیستم گوارشی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بررسی تغییر سیستم گوارشی در سالمندان. ابتلا به یبوست، در بزرگسالان و سالمندان شایع است. عواملی مانند رژیم غذایی فاقد فیبر، نیاشامیدن مایعات به اندازه کافی و عدم تحرک، در بروز این مشکل دخیل هستند.

تغییرات دوران سالمندی: سیستم گوارشی

همچنین مصرف برخی از داروها مانند مکمل آهن یا بیماری‌هایی مانند دیابت و سندروم روده تحریک پذیر نیز می‌توانند باعث بروز یبوست شوند. به منظور پیشگیری از ابتلا به آن بهتر است رژیم غذایی‌تان حاوی غذاهای فیبردار مانند میوه و سبزیجات و غلات باشد و در مصرف گوشت پرچرب، شیرینی‌جات و لبنیات مراعات کنید.

سعی کنید فعالیت‌های فیزیکی را در برنامه روزانه خود قرار دهید و مدفوع خود را به مدت طولانی نگه ندارید. علاوه بر یبوست، مشکلاتی مانند عدم کنترل ادرار نیز در دوران سالمندی عادی است. بیماری‌هایی مانند دیابت یا بزرگی پروستات در آقایان و یائسگی در خانم‌ها می‌توانند باعث بروز این مشکل شوند.

برای اینکه کمتر با این مشکل روبه‌رو شوید بهتر است مرتب به توالت مراجعه کنید، وزنتان را در حد تعادل نگه دارید، سیگار نکشید، تمرین کگل، که همان منقبض کردن عضلات مجرای ادرار است را انجام دهید، از مصرف کافیین و غذاهای اسیدی پرهیز کنید و برای حل مشکل یبوستتان اقدام کنید که خود تشدید کننده عدم کنترل ادرار است.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.