275

دلیل و درمان کولیت ایسکمیک در دوران سالمندی

|
0 دیدگاه

اگر شما هم در گروه سنی بالای ۵۰ سال قرار می‌گیرید، باید آگاهی بیشتری درباره یک بیماری خاص کسب کنید.

دلیل و درمان کولیت ایسکمیک در دوران سالمندی

در این بیماری که کولیت ایسکمیک نام دارد، بخشی از کولون به‌علت تضعیف جریان خون در آن، دچار التهاب می‌شود. به نظر می‌رسد که کولیت ایسکمیک در چند دهه گذشته شایع‌تر شده است. حتی یکی از مطالعات Clinical Gastroenterology and Hepatology در سال ۲۰۱۵ میلادی، نشان می‌دهد که میزان ابتلا به کولیت ایسکمیک در فاصله سال‌های ۱۹۷۶ تا ۲۰۰۹ میلادی تقریبا ۴ برابر بیشتر شده است.

بخشی از این وضعیت نگران‌کننده به افزایش عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی ارتباط دارد که احتمال ابتلا به کولیت ایسکمیک را هم بیشتر می‌کنند. علائم و شدت کولیت ایسکمیک شایع‌ترین علائم این بیماری، درد در ناحیه شکم و خون‌ریزی هستند که می‌توانند در قالب اسهال خونی، بروز پیدا کنند.

براساس گزارش The American Journal of Gastroenterology، علائم کولیت ایسکمیک (مانند شدت این بیماری) معمولا به این بستگی دارند که کدام طرف از کولون آسیب دیده باشد. اگر آسیب‌دیدگی در سمت راست کولون باشد، فرد بیمار با درد شدید اما بدون خون‌ریزی مواجه می‌شود. البته در این موارد، وضعیت بیماری رو به وخامت می‌رود. بنابراین، خیلی مهم است که فرد بیمار در بیمارستان تحت نظارت پزشک قرار بگیرد.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.