283

علائمی که نشان می‌دهند دچار مشکلات قلبی هستید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

به لطف آموزش‌های بیشتر در رابطه با تغذیه سالم و پیشرفت‌های درمانی، افراد کمتری در اثر بیماری‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند. با این حال گرفتگی رگ‌های قلب هنوز علت اصلی مرگ‌ومیر در آمریکا محسوب می‌شود.

علائمی که نشان می‌دهند دچار مشکلات قلبی هستید

نشانه‌های حمله قلبی می‌تواند اولین نشانه ترسناک از مشکل قلبی باشد. به خاطر داشته باشید که نشانه‌های حمله قلبی در زنان با مردان متفاوت است. گاهی اوقات بدن یک سری نشانه‌های ظریف به ما می‌دهد که با مشکلات قلبی اشتباه گرفته می‌شوند. در ادامه به لیستی از علائم و نشانه‌ها اشاره خواهیم کرد که ارزش مراجعه به پزشک را دارند.

با این حال، ممکن است این علائم در اثر یک سری مشکلات دیگر هم به وجود آیند. در نتیجه نترسید. تنها پزشک شما می‌تواند واقعاً به شما بگوید که این نشانه‌ها در اثر چه چیزی به وجود آمده‌اند. پس از دکتر گوگل انتظار زیادی نداشته باشید.

به شدت خسته هستید

این خستگی تنها در اثر بی‌خوابی به وجود نمی‌آید. این خستگی شدید است، همانند زمانی که آنفولانزا می‌گیرید. تنها تفاوت این است که این خستگی پس از مدتی از بین نمی‌رود.

بسیاری از زنان این موضوع را جدی نمی‌گیرند؛ زیرا فکر می‌کنند چیز مهمی نیست و بعد از مدتی خستگی از بین خواهد رفت؛ اما در واقع این خستگی ممکن است نشانه مشکلی در قلب باشد.علت این خستگی این است که اکسیژن کافی در بدن وجود ندارد. قلب تلاش می‌کند اکسیژن را به بخش‌های مختلف بدن برساند. با این حال، بسیاری از افراد به دلایل دیگری احساس خستگی می‌کنند.

اگر تنها نشانه، خستگی است، می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید؛ اما تنها بر اساس این موضوع نتیجه نگیرید که دچار مشکل قلبی هستید.

پاهایتان ورم می‌کنند

ورم پا ممکن است در اثر دلایل بی‌شماری، مانند بارداری، گشادی رگ‌ها یا زمانی که در سفر هستید و کمتر حرکت می‌کنید، به وجود آید. همچنین ممکن است ورم پاها یکی از نشانه‌های مشکلاتی در عملکرد قلب باشد، یک مشکل جدی که قلب خون کافی را پمپ نمی‌کند.

همچنین ورم پا ممکن است زمانی که دریچه قلب به خوبی بسته نمی‌شود، نیز اتفاق بیفتد.برخی داروهای فشارخون و دیابت نیز ممکن است باعث ورم پا شوند. ورم پایی که با مشکل قلبی ارتباط دارد، معمولاً به همراه علائم دیگری مانند کمبود نفس یا خستگی همراه است.اگر اخیراً دچار ورم پا شده‌اید، به پزشک مراجعه کنید تا مشکل بررسی و درمان شود.

به هنگام راه رفتن، درد شدیدی حس می‌کنید

اگر ماهیچه‌های باسن و ران به هنگام بالا رفتن از جایی، راه رفتن یا حرکت، دچار گرفتگی می‌شوند و زمانی که می‌نشینید احساس بهتری دارید، این مشکل را به سن یا عدم ورزش ربط ندهید. این مسئله ممکن است یکی از نشانه‌های بیماری‌های رگ‌های فرعی باشد که به عنوان PAD نیز معروف است. در این بیماری یک پلاک چربی در رگ‌های پا به وجود می‌آید که با احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی ارتباط دارد.

اگر PAD دارید، ۵۰ درصد احتمال دارد که یکی از رگ‌های قلب شما مسدود باشد. خبر خوب این است که این بیماری کاملاً قابل‌درمان است.

دچار سرگیجه یا ضعف می‌شوید

این نشانه نیز ممکن است در اثر مشکلات دیگری نیز به وجود آید. اگر تاکنون به باشگاه رفته‌اید، ممکن است نشانه‌های هشداردهنده برای متوقف کردن راه رفتن، دویدن و فعالیت‌هایی از این قبیل را تجربه کرده‌ باشید. این نشانه‌ها به شما می‌گویند در صورتی که احساس سرگیجه یا ضعف دارید، فعالیت خود را متوقف کنید. این نشانه ممکن است در اثر کمبود آب در بدن یا سریع بلند شدن ایجاد شود.

با این حال اگر مدام دچار این حالت می‌شوید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا یک سری عوامل مختلف مانند عوارض جانبی داروها، مشکلات گوش داخلی، کم‌خونی یا مشکلات قلبی را بررسی کند. حالت سرگیجه ممکن است در اثر گرفتگی رگ‌هایی که باعث کاهش فشارخون می‌شوند یا وجود مشکلی در دریچه به وجود آید که نمی‌تواند فشارخون را حفظ کند.

با این که وزن مناسبی دارید، نفس کم می‌آورید

علی‌رغم شرکت در کلاس‌های ورزشی، زمانی که از پله بالا می‌روید، نفس کم می‌آورید یا زیاد سرفه می‌کنید. علت چیست؟ ممکن است آسم، کم‌خونی، عفونت یا مشکلی در دریچه قلب یا توانایی قلب برای پمپ خون وجود داشته باشد.ایجاد مایعاتی که سمت چپ قلب را تحت تأثیر می‌گذارد، می‌تواند باعث ایجاد خس‌خس شود که شبیه آسم نایژه‌ای به نظر می‌رسد.

زمانی که دریچه قلب بازسازی شود، مایعی در ریه‌ها تولید نمی‌شود و بیمار راحت‌تر تنفس می‌کند.از آنجا که ورزش می‌تواند قلب را تقویت کند، دلیل ایجاد این نشانه را بررسی کنید تا در ورزش‌های شما اختلال ایجاد نکند.

افسرده هستید

افسردگی یکی از مشکلات شایع در جهان است و سالانه حدود ده میلیون آمریکایی را درگیر می‌کند. افسردگی احتمالاً نشانه‌ای نیست که به شما بگوید دچار مشکل قلبی هستید؛ اما سلامت روانی به سلامت جسمی ارتباط دارد. بسیاری از تحقیقات نشان دادند افرادی که افسرده هستند، بیشتر به مشکلات قلبی مبتلا می‌شوند.

افرادی که فاکتورهای ریسک بیماری قلبی را دارند یا افرادی که دچار مشکلات قلبی هستند، گرایش به افسردگی دارند.از هر طرف که به این موضوع نگاه کنید، باید به پزشک مراجعه نمایید.

دچار سردردهای میگرنی می‌شوید

گاهی اوقات سردرد تنها یک سردرد عادی است؛ اما برخی اوقات، میگرن‌های عادی نشان می‌دهند که مشکلی در قلب شما وجود دارد. میگرن در ۱۲ درصد جمعیت جهان وجود دارد؛ اما این درصد در بیمارهایی که دچار بیماری‌های قلبی هستند، به ۴۰ درصد می‌رسد. اگرچه ارتباط واضحی بین میگرن و بیماری‌های قلبی وجود ندارد؛ اما میگرن‌های حساس به بو با برخی مشکلات قلبی ارتباط دارد.

در نتیجه ممکن است این حملات سردرد با اختلال قلبی ارتباط داشته باشند. طبق یک نظریه، ممکن است این دو مشکل در اثر عدم تعادل در سیستم‌های عصبی غیرارادی به وجود آیند.

زمانی که به خواب می‌روید، صدای ضربان قلب خود را می‌شنوید

برخی از بیمارانی که دارای یک مشکل بزرگ در دریچه قلب هستند، شب‌ها زمانی که سعی می‌کنند بخوابند، می‌توانند صدای دریچه قلب خود را بشنوند.

برخی از بیماران، خود را با این صدا وفق می‌دهند و معمولاً حالت خوابیدن خود را تغییر می‌دهند تا صدای قلب را نشنوند. نشنیدن صدا بدین معنی نیست که باید آن را نادیده بگیرید. اگر به هنگام خواب با صدای قلبتان به خواب می‌روید، به پزشک خود بگویید تا وی دلیل این مشکل را بیابد. همچنین صدای ضربان قلب ممکن است در نتیجه فشارخون پایین، شکر پایین، کم‌خونی، داروها، کمبود آب بدن و علل دیگر نیز شنیده شود.

به صورت همزمان و ناگهانی دچار اضطراب می‌شوید، عرق می‌کنید و حالت تهوع می‌گیرید

ناگهان مضطرب می‌شوید، عرق می‌ریزید و دچار حالت تهوع می‌شوید. این نشانه‌ها، نشانه‌های کلاسیک یک حمله وحشت‌زدگی (panic attack) هستند؛ اما ممکن است نشانه‌های بیماری قلبی نیز باشند. اگر این نشانه‌های اولیه مشکلات قلبی با کمبود نفس، خستگی مفرط یا درد و فشار در قفسه سینه که ممکن است به کمر، شانه‌ها، بازو، گردن یا گلو کشیده شود، همراه باشند، پس حتماً با اورژانس تماس بگیرید.

اگر بیش از ۵ دقیقه منتظر بهبود شرایط بمانید، شانس زنده ماندنتان را کاهش خواهید داد. در واقع، افرادی که در عرض یک ساعت پس از تجربه نشانه‌های حمله قلبی به بیمارستان مراجعه می‌کنند، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.