483

فتالات‌ها و تأثیر آنها در سقط جنین

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بر اساس تحقیقات انجام شده، این امکان وجود دارد که فتالات‌ها از عوامل سقط جنین باشند. فتالات‌ها تقریباً در همه جا حضور دارند با این حال، خطر بزرگی برای جنین‌ها محسوب می‌شوند.

فتالات‌ها و تأثیر آنها در سقط جنین

این ترکیبات شیمیایی در پلاستیک‌ها وجود دارند ( مثل پرده حمام )، در عطرها، دئودورانت‌ها و حتی بعضی از نوشیدنی‌ها که برای خانم باردار واقعاً مضر هستند چون ممکن است منجر به سقط جنین شوند. محققان دانشگاه میشیگان تحقیقی را بر روی ۳۰۰ زن انجام دادند که در میان آنها ۱۳۲ نفر تجربه سقط جنین داشتند. آنها برای اینکه بتوانند به رابطه میان فتالات‌ها و مشکلات دوران بارداری پی ببرند، نمونه ادرار این دو گروه را بررسی کردند.

نتیجه این تحقیق نشان داد که بویژه در ماههای سوم و پنجم بارداری رابطه‌ای میان فتالات‌ها و سقط جنین وجود دارد،. لازم به توضیح است که فتالات‌ها در کارکرد غدد درون‌ریز اختلال ایجاد می‌کنند. این مواد در بسته بندی‌های پلاستیکی به کار می‌روند و به آنه قابلیت ارتجاعی می‌دهند. از آنجا که برای اثبات این موضوع، هنوز مطالعات بیشتری نیاز است، دانشمندان به زنان باردار توصیه می‌کنند که حتی الامکان از این مواد دوری کنند،

خصوصاً اینکه این مواد از عوامل ابتلای نوزادان به آسم هستند و منجر به تولد زودهنگام آنها می‌شوند. بر اساس تحقیقات انجام شده، در ذرات گرد و خاک روی زمین یا معلق در هوا، به طور میانگین از هر ۴۸ ترکیبِ ارگانیکِ نیمه فرَار، ۳۲ ترکیب سمی هستند و تقریباً در ۶۷ درصد از منازل این ترکیبات از جمله فتالات‌ها کشف شده‌اند.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.