302

مشکلات قلبی و خطر مرگ زودرس در سالمندان آلزایمری

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دیابت، مصرف سیگار، مشکلات کرونری قلب و آریتمی قلب، ممکن است خطر مرگ زودرس را برای سالمندان بستری که مبتلا به آلزایمر هستند، بیشتر کند. از طرفی این احتمال برای مردان سالمند، بیش از زنان سالمند است.

مشکلات قلبی، خطر مرگ زودرس را در سالمندان آلزایمری افزایش می‌دهد

این یافته‌ها، طی بررسی نتایج به دست آمده از ۱۲ پروژه شامل ۲۳۵ هزار و ۸۶۵ شرکت کننده، درباره تأثیر مشکلات قلبی و فاکتورهای خطر آن، بر روی احتمال مرگ و میر در افراد مبتلا به آلزایمر، به دست آمده است.

بر این اساس، پرستاران و پزشکان، باید به برنامه مراقبتی خود از سالمندان آلزایمری، بیشتر اهمیت بدهند. به علاوه، یافته‌ها حاکی از آن است که به سرعت باید سالمندان مبتلا به آلزایمری که علائم مشکلات قلبی و عروقی را دارند، شناسایی گردند. در واقع، سالمندانی که به آلزایمر مبتلا هستند و از هیچ نوع مشکلات قلبی و عروقی، رنج نمی‌برند، خارج از این پروژه قرار می‌گیرند.

اما علت این امر چیست؟ آلزایمر، یک بیماری شدید است، که معمولا آغاز آن به راحتی قابل پیش‌بینی نیست.

علم پزشکی معتقد است که احتمال مرگ و میر بر اثر آلزایمر، حتی بدون وجود هر بیماری دیگری، دو برابر مرگ شخصی بدون آلزایمر است. سرعت شیوع این بیماری به قدری بالا است که احتمال می‌رود در آینده‌ای نزدیک، آلزایمر، اولین عامل مرگ و میر در جهان شناخته شود. علاوه بر این، مشکلات قلبی عروقی، رابطه نزدیکی با آلزایمر دارد و در صورت بروز هردو این بیماری‌ها به طور همزمان، احتمال مرگ زودرس نیز افزایش پیدا می‌کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.