332

روش هایی برای رفع خشکی پوست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خشکی پوست حالتی است که د فصل زمستان ممکن است برای همه ی افراد اتفاق بیفتد.در اینجا برای رفع این مشکل راه کار هایی را با هم دنبال میکنیم. 

بیشتر از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

شما ممکن است از مرطوب کننده ای استفاده می کنید که تنها مناسب بهار و تابستان است. اما همان گونه که فصل و وضعیت آب و هوا تغییر می کند، مراقبت های معمولی پوست نیز تغییر می کنند. کرم مرطوب کننده ای را بیابید که پایه اصلی آن به جای آب، روغن باشد.

زیرا روغن بر روی پوست لایه ای محافظ ایجاد می نماید که نسبت به کرم یا لوسیون، رطوبت بیشتری در خود نگه می دارد. (تذکر: بسیاری از لوسیون هایی که به عنوان «کرم شب» شناخته می شوند، پایه روغنی دارند.» اما با این حال روغن ها را نیز باید با احتیاط انتخاب کرد. زیرا همه آنها برای صورت مناسب نیستند.

به دنبال روغن های خاص و طبیعی مانند روغن آواکادو، روغن های معدنی، روغن گل پامچال یا روغن بادام بروید. اما روغن یا کره درخت روغن قلم بسیار بحث انگیز بوده است زیرا می تواند روزنه های پوست را مسدود نماید. به گفته دکتر لاپلانتی کم کردن مصرف سبزیجات نیز ایده زیاد جالبی نیست.

او می گوید: «این روغنها فقط روی پوست قرار می گیرند و واقعا پوست را چرب می کنند.» شما می توانید از لوسیون های حاوی لومیکتنت، ماده ای که رطوبت را به خود جذب می کند، گروهی از مواد مانند گلیسیرین، سوربیتول و اسیدهای آلفاهیدروکسی که رطوبت را جذب پوست می کنند، استفاده کنید.»

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.