699

ازدواج نیازمند آمادگی روانی می باشد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

روانشناسان معتقدند تا زمانی که طرفین آمادگی های لازم را در خود رشد نداده باشند با وجود تمام معیارهای مورد نظر ارتباط پایداری نخواهند داشت و با نبود امادگی لازم تنش ها و اختلافات آغاز خواهد شد .

ازدواج نیازمند آمادگی روانی می باشد

در این صورت است که زوجین حرف هم را نمی فهمند و روز به روز  از هم دورتر می شوند .

میناخانی ، کارشناس ارشد روانشناسی می گوید : وقتی با یک نفر وارد زندگی مشترک می شوید می خواهید با فردی که دارای نیازها ، سلیقه ها ، خصوصیات شخصیتی و خلقی متفاوتی است ، زندگی کنید و سازگار شوید . پس ضرب المثل ها و باورهای غلط را کنار بگذارید و بدانید جملاتی چون من و تو باید ما شویم یا من و تو یک روح هستیم به درد رابطه عاطفی طولانی مدت نمی خورد .

این باورهای نادرست می تواند به رابطه عاطفی آسیب برساند . وقتی زوجین رابطه فردیت خود را به نفع رابطه عاطفی کنار می گذارند بعد از مدتی از رابطه ناراضی می شوند و نه تنها کمکی به بهبود رابطه نمی کنند ، بلکه زمینه ساز بروز اختلافات شدیدتر میشوند.

روانشناسان توصیه می کنند برای ازدواج افرادی که کاملا شبیه شما هستند یا اصلا شباهتی به شما ندارند ، گزینه های مناسبی نیستند . در رابطه عاطفی سالم طرفین باید فردیت طرف مقابل را به رسمیت بشناسند و سلیقه و نیازهای او را قبول کنند . اختلافات زمانی شروع می شود که نمی توانید با تفاوت های طرف مقابل کنار بیایید و سعی می کنید او را شبیه خودتان کنید یا او را کنترل و محدود کنید .

برای برقراری رابطه عاطفی سالم باید طرفین آمادگی مستقل شدن از خانواده را داشته باشند . باید انرژی روانی فرد به سمتی برود که کمتر به خانواده وابسته باشد . در روانشناسی بسیار شنیده اید که افراد به جز بند ناف جسمانی داری بند ناف روانی نیز می باشند . زمانی که جنین در شکم مادر است با بند ناف جسمانی به این دنیا متصل می شود و بعد از تولد همان چیزی که تمام زندگی جنین بود ،

قطع می شود و جنین با شرایط جدید سازگار می شود و به طریقی دیگر بدون بند ناف جسمانی زندگی می کند .

تا مرحله ای از زندگی نیازمند حمایت روانی خانواده هستید و برای رشد به این بند ناف روانی نیاز دارید . اما مانند بند ناف جسمانی این بند ناف روانی نیز باید قطع شود و برای رشد روانی نیازمند استقلال از خانواده دارید . برای برقراری ارتباط عاطفی سالم به قطع بند ناف روانی نیاز است و بعضی وابستگی ها چون وابستگی مالی ، عاطفی و حمایتی از خانواده باید برطرف شود .

در زندگی مشترک و رابطه عاطفی طولانی مدت نباید به دنبال نیمه گمشده تان باشید . اگر تصور می کنید با برقراری ارتباط عاطفی نیمه گمشده تان را پیدا می کنید و کامل می شوید  ، اشتباه فکر می کنید . هیچ فردی چنین توانی را ندارد که شما را کامل کند . شما نیاز به فردی دارید که شما را به طور کامل قبول کند و خودتان باید در رابطه عاطفی نیمه گمشده طرف مقابل نباشید و تلاش نکنید کسی را کامل کنید .

باید قبل از رابطه عاطفی پایدار خودتان و ویژگی های شخصیتی و خلقی تان را بشناسید . باید الگوهای ارتباطی تان را بشناسید و در صورت ضعف و ناکارآمدی اقدام به اصلاح آنها کنید . ضعف ها باید به طور کامل برطرف شوند و با خصوصیاتی که قابل تغییر نیستند کنار بیایید .

اگر در دوران مجردی احساس خوبی ندارید و ا ز زندگی لذت نمی برید با برقراری رابطه عاطفی هم اتفاق خاصی رخ نمی دهد و خوشبختی و خوشحالی از درون فرد به وجود می آید و هیچ اتفاق بیرونی نمی تواند شما را شاد کند . اگر در دوران مجردی می توانید با مشکلات زندگی کنار بیایید و از زندگی لذت ببرید و با ویژگی های شخصیتی تان کنار بیایید با برقراری رابطه عاطفی هم می توانید این کار را بکنید و شادی را بیابید .

میناخانی گفت : هر فردی که وارد زندگی شما می شود باید گذشته تان را بپذیرد . قبل از آن خودمان باید با گذشته مان کنار بیاییم و بتوانیم آن را کنار بگذاریم . شاید در گذشته ارتباطات عاطفی را تجربه کرده باشید و مهم این است که با این مساله کنار آمده باشید . اگر هنوز نسبت به ارتباط گذشته عصبانی هستید و دقیقا نمی دانید از رابطه چه چیزی می خواهید ، کمی صبر کنید و بین رابطه گذشته و رابطه عاطفی پایداری که قرار است ایجاد شود فاصله زمانی مناسبی طی کنید .

وقتی با یک نفر ارتباط عاطفی برقرار می کنید در واقع با خانواده ، سلیقه ، دوستان و موقعیت های اجتماعی او ارتباط برقرار می کنید و بالعکس . حریم خصوصی مهم است اما باید آمادگی داشته باشید که شخصی در زندگی روزمره تان وارد شود و برای او وقت بگذارید  ارتباط عاطفی پلی بین زندگی زوجین است که اگر به جای پل بین زندگی شخصی تان دیوار بکشید، باید منتظر تنش ها و اختلافات جدید باشید .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.