457

مشاوره قبل از بارداری

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در این مقاله مشاوره قبل از بارداری را بیان می کنیم که چرا نیاز است مشاوره قبل از بارداری انجام شود و علت این مشاوره چیست ؟

مشاوره قبل از بارداری

دکتر شاکری متخصص زنان و زایمان در جلسه مشاوره قبل از بارداری سابقه بیماری پزشک را می پرسد تا هر چه بهتر بتواند فرزند دلبندش را به دنیا بیاورد .

در جلسه مشاوره قبل از بارداری پزشک متخصص زنان و زایمان مواردی که مادر باردار در دوران بارداری از مصرف آنها پرهیز شود را بیان می کند ، در مشاوره قبل از بارداری معایناتی نظیر معاینه قلب ، معاینه رحم و شکم ، معاینه پستان ها و آزمایش تیرویید از بانوان گرفته می شود .

پس از انجام معاینه های فوق پزشک انجام آزمایش های نظیر قند خون ، خون را برای مادر تجویز می کند . پس از اینکه از نظر سلامت جسمی مورد بررسی قرار گرفتید ، پزشک متخصص زنان و زایمان مادر را از نظر سلامت روان مورد بررسی قرار می دهد .

توجه به این نکته الزامی است بارداری از حساسترین دوران زندگی هر زنی است بنابراین باید بانوان در این دوران بسیار مراقب سلامتی روان و جسم خود باشند .بسیاری از اختلالات جسمی و روانی که در زندگی فرد رخ می دهد ممکن است به دلیل وارد شدن صدمه به جنین باشد .

یکی از مواردی بسیار امروزه توسط پزشک متخصص زنان و زایمان مورد توجه قرار گرفته است بهداشت روانی مادر در دوران بارداری است .دکتر شاکری متخصص زنان و زایمان بیان می کند که  اضطراب و استرس دوران بارداری تاثیر مستقیمی بر جنین دارد ، بنابراین بسیار مهم است که بانوان از سلامت کافی برخوردار شوند .

اطلاعات نادرست و ناکافی در دوران بارداری سبب به وجود آمدن مشکلات فراوانی بین زوجین می شود به عنوان مثال هیجان و آشفتگی روانی در این دوران رخ می دهد که این امر سبب تغییر اشتها و تغییر خلق و خوی مادر می شود در نتیجه آقایان باید با در نظر گرفتن این مسائل و کمک ها و مشاوره های متخصص زنان و زایمان همسر خود را در این خصوص یاری و راهنمایی کنند .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.