386

مشکلات زندگی زوج های سن پایین

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

با این که سن ازدواج در جامعه بالا رفته است اما در بعضی خانواده ها با دختران و پسرانی مواجه می شویم که در سن پایین ازدواج می کنند.

مشکلات زندگی زوج های سن پایین

 دختر یا پسر نوجوانی که هنوز به بیست سال نرسیده و در نتیجه از لحاظ ذهنی، عاطفی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رشد نکرده است و مهارت های لازم را برای زندگی موفق ندارد وارد زندگی مشترک می شود و قطعا با اختلافات و مشکلات زیادی روبه رو می شود. خیلی از افراد این طور توجیه می کنند که در زمان قدیم تمام دختران و پسران در سن نوجوانی ازدواج می کردند و لازم است در جواب به آنها بگوییم قدیم ، قدیم است و ارتباطات و شیوه ی زندگی تغییر کرده است.

در فرهنگ ایرانی دختر و پسری که عروسی می کنند باید حداکثر تا یک سال بعد از ازدواج بچه دار شوند تا به آنها برچسبی زده نشود. اما آیا واقعا یک دختر و پسر نوجوان در جامعه امروزی توان بزرگ کردن و تربیت بچه را خواهند داشت؟

این افراد در طی بارداری با مشکلاتی روبه رو می شوند که اغلب باید تحت مراقبت های ویژه پزشک متخصص باشند . اما احتمال دارد فرزند عقب مانده یا سقط جنین داشته باشند که خود آغاز مشکل است .

پسران در ابتدا به دلیل غریزه جنسی شان رغبت زیادی به ازدواج دارند اما وقتی بعد از ازدواج در جمع دوستان و همسالان خود قرار می گیرند دچار حسرت و یاس می شوند و فکر می کنند تمام خوشی های دوران مجردی از آنها سلب شده و در مشکلات زندگی غرق شده اند . این افراد از زندگی شان راضی نیستند و به همین دلیل بیشتر از سایرین به بیماری های قلبی عروقی مبتلا می شوند.

پسران و دختران در سنین نوجوانی به ثبات عاطفی نرسیده اند و گاها در انتخاب هایشان دچار پشیمانی می شوند و نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند . خیلی از افراد بعد از ازدواج می گویند من در زمان انتخاب تجربه نداشتم و از خواسته هایم شناختی نداشتم  و  اکنون سلیقه ام تغییر کرده است . این تغییر سلیقه به دلیل تغییر نگرش و رشد فکری فرد می باشد .

از طرفی خانواده ها با تصور این که دختر یا پسرشان سن کمی دارد و نمی تواند مشکلات زندگی اش را حل کند در زندگی خصوصی آنها دخالت می کنند و فکر می کنند که راهنمایی می کنند تا به قول معروف زندگی دستشان بیاید. این دخالت در طی زمان ادامه می یابد و والدین عادت می کنند و به این ترتیب زندگی از کنترل زن و مرد خارج می شود .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.