361

مصرف این دارو ها سبب بروز بیماری قلبی می شود

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دارو ها نقش مهمی در زندگی انسان ها ایفا می کنند.

مصرف این دارو ها سبب بروز بیماری قلبی می شود

بطور کلی دارو ها را می توان مکملی برای بهبود و یا تقویت سلامت انسان نام برد. دارو ها انواع مختلفی دارند که هرکدام باید با تجویز پزشک و برای درمان نوع خاصی بیماری مصرف شوند. اما باید توجه داشت مصرف برخی دارو ها می تواند ابتلا به بیماری های قلبی را در پی داشته باشد. با دکتر سلام همراه باشید.

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که استفاده از NSAID (داروی ضد التهاب غیر استروئیدی) طی یک سرماخوردگی، خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد. به نقل از مدیکال نیوز تودی، پیشتر محققان بر این باور بودند که مصرف ایبوپروفن و یا سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی برای کمک به تسکین علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا بی ضرر است، اما تحقیقات جدید خلاف این امر را ثابت می‌کند.

محققان در این پژوهش جدید دریافتند که این داروها خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.شر کرده‌اند.داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) داروهایی هستند که با کاهش التهاب به تسکین درد کمک می‌کنند.

ایبوپروفن و آسپرین نمونه‌هایی از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند که به طور معمول استفاده شده و بسیاری از افراد از این داروها برای کمک به تسکین برخی از علائم سرماخوردگی، آنفولانزا و دیگر عفونت‌های حاد تنفسی (ARIS)، مثل تب و سردرد استفاده می‌کنند.

به گفته دکتر فانگ و همکارانش، تحقیقات قبلی نشان دهنده ارتباط بین استفاده از NSAIDs در طول  ARIs و افزایش خطر حمله قلبی است.

محققان در این پژوهش از داده‌های برنامه بیمه سلامت ملی تایوان  که شامل ۹۷۹۳ بیمار حمله قلبی که در بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در بیمارستان بستری بودند استفاده کردند.

محققان خطر حمله قلبی در بیماران را در چهار وضعیت مورد بررسی قرار دادند که عبارت بود از: حمله قلبی در طول ARI، حمله قلبی در طول استفاده از NSAID، حمله قلبی در زمان استفاده از NSAID در طول ARI  و حمله قلبی در شرایط عدم وجودNSAIDs و ARI.

در این پژوهش مشخص شد افرادی که از NSAID استفاده می‌کنند ۱.۵ در مقایسه با کسانیکه  ARI  نداشته و یا از NSAID استفاده نمی‌کنند، بیشتر در معرض خطر حملات قلبی هستند.

این در حالی است که ARI به تنهایی خطر حمله قلبی را ۲.۷ برابر افزایش می‌دهد.در این پژوهش مشخص شد خطر ابتلا به حمله قلبی در زمانی که بیماران مبتلا به ARI از NSAIDs استفاده می‌کردند، ۳.۴ برابر بیشتر است.

همچنین مشخص شد هنگامی که NSAIDs  به صورت داخل وریدی در بیمارستان در طول  ARI به بیمار تزریق می‌شد، خطر ابتلا به حمله قلبی ۷.۲ برابر افزایش می‌یابد.با این وجود محققان این پژوهش بر این باورند که برای اثبات قطعی ارتباط بین این داروها و بیماری ARI ،نیازمند انجام تحقیقات بیشتر هستند.

با این حال آنها باز هم توصیه می‌کنند که پزشکان و بیماران در هنگام استفاده از این داروها در زمان بیماری ARI  احتیاط کنند. آنها همچنین توصیه کردند که مصرف داروهای NSAID دیگر (مانند استامینوفن) در طول ARI جایگزین ایمن‌تری برای ایبوپروفن و آسپرین محسوب می‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.