375

مواد جدیدی که باعث تسریع در بهبود زخم های دیابتی می شوند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از آنجا که دیابتی ها اغلب دارای سیستم ایمنی ضعیف بوده و یا محدودیت هایی در سیستم گردش خون دارند، همواره در معرض خطر جدی ابتلا به عفونت، حتی در کوچکترین زخم های باز هستند.

مواد جدیدی که باعث تسریع در بهبود زخم های دیابتی می شوند.

به همین دلیل گروهی از دانشمندان دانشگاه اسکندریه (Alexanderia) مصر، وسیله ای برای تسریع بهبود این زخم ها ساخته اند. بله صحبت از پانسمان های آغشته به نقره است…

بخش اصلی این مواد پانسمانی از نانو فیبری تشکیل شده است که از سلولز استات ساخته می شود. این ماده یک پلیمر نیمه مصنوعیِ ارزان قیمت است که موارد مصرف زیادی از جمله در فیلتر سیگار دارد. از آنجا که این نانو فایبر دارای الکترون های آزاد است، نانو ذرات نقره به راحتی به آن افزوده می شود. نقره دارای خواص ضد باکتری است، اما مقادیر زیاد این فلز می تواند سمی باشد.

پانسمان ساخته شده از این مواد در مقابل مایعات و هوا نفوذپذیر است، بنابراین مایعات را از زخم دور می کند و تنفس آن را امکان پذیر می سازد و در عین حال با خواص ضد باکتری خود مانع از عفونت زخم می شود.

در آزمایشی که بر روی یک موش دیابتی دارای زخم های باز صورت گرفت، محققان دریافتند که پانسمان های ساخته شده از این مواد باکتری ها را نابود می کنند در عین حال تولید کلاژن را در پوست تسریع می بخشند که هر کدام از این موارد به نوبه خود منجر به کاهش زمان بهبود زخم می شوند. علاوه بر این، استحکام و شکل ظاهری بافت پوستی ترمیم شده در محل زخم در مقایسه با زخم های دیابتی دیگر، شباهت زیادی به پوست طبیعی دارد.

دانشمندان در دانشگاه استنفورد نیز پانسمانی برای دیابتی ها ساخته اند که با استفاده از دارویی خاص تولید مویرگ ها در محل زخم را کاهش می دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.