397

کنجکاوی از نوع کودکانه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

وقتی کودکم را به مغازه می برم ، همه چیز دست می زند ،با او باید چه کار کنم ؟

کنجکاوی از نوع کودکانه

همه دوست دارند به اشیاءجالب دست بزنند . بزرگ تر هانیز دوست دارند وقتی به مغازه می روند ، به بعضی اشیاءو وسایل دست بزنند و آنها را امتحان کنند .بچه ها هم دوست دارند به وسایل مغازه ها دست بزنند ، ولی بسیاری از والدین و مغازه داران صبور نیستند و به بچه ها اجازه نمی دهند چنین کاری بکنند . بچه ها با لمس کردن اشیاء در مورد محیط اطرافشان اطلاعات مختلفی به دست می آورند و با آنها آشنا می شوند .

بچه ها با دست زدن به اشیاء و وسایل آنها را می شناسد . وقتی والدین با فرزندشان خرید می روند و به چیزی دست می زنند و یا آن را برمی دارند ، حس کنجکاوی کودک تحریک شده و او نیز دوست دار آن کا را انجام دهد . بیشتر صاحبان مغازه ها سعی می کنند که کالای موجود در مغازه شان برای مشتری ها جذاب و جالب به نظر بیاید ،بچه ها هم دوست دارند به این وسایل جذاب دست بزنند ، ولی والدین مانع این کار آنها می شوند تا مبادا وسیله ای نشکند و به چیزی آسیب نرسد .

درست است که بچه ها نمی دانند اگر چیزی بشکند ، چه اتفاقی می افتد ، ولی ما می توانیم به آنها یاد بدهیم که نباید به وسایل مغازه ها آسیبی برساند . مثلا پدر و مادر ها خودشان می توانند اشاءو وسایل گران قیمت یا شکستنی را در دستشان بگیرند و انها را به فرزندشان دهند . و یا این که با نظارت خودشان به فرزندشان اجازه دهند او به بعضی از وسایل دست بزند .

گاهی اوقات والدین وقتی به خرید می روند ، آنقدر عجله دارند که به فرزندشان اجازه نمی دهند به چیزی نگاه کند و یا دست بزند . اگر والدین کمی صبور باشند و برای فرزندشان وقت بگذارند ، او می تواند به وسایل جالب و مورد علاقه اش در فروشگاهها نگاه کند و حس کنجکاوی اش ارضا شود .

در بعضی از فروشگاهها برای بچه ها اسباب بازی گذاشته شده تا در مکان مشخصی با آنها بازی کنند ، اگر برایتان امکان دارد به این نوع فروشگاه ها بروید و به صاحب آن بگویید از این کارش خوشحالید وبرای کارش ارزش قائل می شوید .

وقتی کودک در محوطه ی بازی فروشگاه ، مشغول بازی است ، او را زیر نظر داشته باشد و قبل از بیرون رفتن از فروشگاه ، مشغول بازی است ، او را زیر نظر داشته باشید .و قبل از بیرون رفتن از فروشگاه نیز سعی کنید کمی از اسباب بازی های انجا را مرتب کنید و سرجایشان بگذارید .

اگر بچه را در محوطه ی بازی به حال خود شان بذارید و خودتان اسباب بازی ها را مرتب نکنید ممکن است صاحب فروشگاه از این کاری که کرده است پشیمان شود و دیگر محوطه ی بازی برای بچه ها بگذارد .

اگر چه محوطه ی بازی فروشگاهها مکان مناسبی برای بچه هاست ، ولی همه ی فروشگاهها از این نوع محوطه ها ندارند و نمی تواند کنجکاوی کودکان شما را تحمل کنند . بنابراین وقتی با کودکتان به مغازه یا فروشگاهها می روید ، عروسک او را با خودتان بردارید یا به او اجازه دهید که مقداری از اسباب بازی هایش را با خودش بردارد و به فروشگاه بیاورد .

این کار باعث می شود که کودک کمی به اسباب بازی هایش توجه کند و خیلی به وسایل فروشگاه دست نزند ،اگر والدین و صاحبان مغازه ، کمی صبور باشند و به حس کنجکاوی کودک توجه داشته باشند ، خرید کردن برای همه کار راحت تری خواهد بود .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.