466

گوش خفاشی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گوش خفاشی بیرون زدگی گوش بیشتر از حد معمول میباشد که برای فرد از نظر ظاهری ناراحت کننده است ولی از نظر فیزیکی مشکلی برای شخص ایجاد نمیکند.

درمان :

درمان اصلی عمل جراحی است که پینا پلاستی(PINNAPLASTY) یا اوتو پلاستی نامیده میشود . در این عمل غضروف گوش شکل داده شده و با بخیه های نایلون به عقب فیکس (ثابت) میشود.

از نظر پزشکی نیازی به عمل جراحی وجود ندارد و فقط افرادیکه از ظاهر گوش خود ناراضی هستند مورد عمل قرار میگیرند . دربالغین و کودکان تنها راه اصلاح عمل جراحی است ، اما در شیرخوارانی که کمتراز شش ماه دارند با استفاده از وسائل خاص (اسپلینتها)امکان اصلاح وجود دارد . این اسپلینتها به گوش متصل شده و برای چند هفته یا ماه بسته به سن شیرخوار در محل باقی میماند .

عمل جراحی :

تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قابل انجام است . بیهوشی عمومی بیشتر جهت کودکان کاربرد دارد . بیمار از شش ساعت قبل از عمل غذائی نباید بخورد ولی مقادیر کم آب را تا دوساعت قبل از عمل هم میتواند استفاده کند . بیهوشی عمومی با تزریق دارو در رگ پشت دست شروع میشود . پوست اطراف گوش در بیحسی موضعی بیحس میشود که در این حال فرد بیدار است ولی دردی را حس نمیکند.

مدت عمل بین یک تا دو ساعت طول میکشد و نیازی به بستری شدن بیمار و شب ماندن در بیمارستان ندارد. برش کوچکی در پشت گوش داده شده و غضروف نمایان میشود سپس به آن فرم مورد نظر داده شده و بوسیله بخیه های نایلونی در وضعیت جدید خود حفظ میشود . سپس پوست بخیه میشود . برخی بخیه ها قابل جذب و برخی نیاز به کشیدن دارد . پس از دوختن پوست یک پانسمان حجیم و محکم دور سر بسته میشد بطوری که هردو گش را بگیرد.

پس از عمل بیمار چند ساعت در بخش تحت نظر خواهد بود ، درصورت درد مسکن داده میشود . بیمار چند ساعد پس ازعمل میتواند به منزل برود ، ولی اگر بیهوشی عمومی گرفته است حتماً تا ۲۴ ساعت باید مراقب اوبود .بیهوشی عمومی بطور موقت تاثیراتی را میگذارد ، بنابراین فرد باید حد اقل بیست و چهار ساعت ار رانندگی ، مصرف الکل و یا اخذ تصمیمات مهم پرهیز کند .

پرستار قبل از رفتن به منزل توصیه های لازم را میکند ، بانداژ طی یک الی دوهفته برداشته میشود و قرصهای مسکن مثل استامینوفن ، بروفن در منزل تجویز میگردد ، در مدت یک الی دوهفته ای که پانسمان روی گوش را گرفته است شستن موها امکان پذیر نبوده و شنوائی بیمار هم مشکل میشود . گوشها ممکن است زیر پانسمان خارش داشته باشند ، ولی نباید دست زد ، چون سبب عفونت میشود .

وقتیکه این پانسمان حجیم برداشته شد از HEAD BAND برای چند هفته استفاد میشود که بسته به نطر پزشک عده ای فقط شبها و عده ای روز و شب باید استفاده کنند . بیمار تا دوهفته نباید شنا کند و تا ۸ هفته از ورزشهائی که امکان صدمه رسیدن به گوش را دارد پرهیز کند . اگر علائمی نظیر درد مداوم و یا تب بروز کند حتماً به پزشک اطلاع داده شود

عوارض جانبی :

بیمار باید قبل از عمل از احتمال بروز عوارض جانبی مطلع باشد .

گوش تا چند هفته در اثر تماس میتواند دردناک باشد

مقداری بی حسی در گوش وجود خواهدداشت که تا چند هفته بهتر خواهد شد .

جای خط عمل برروی پوست پشت گوش که به مرور بهتر میشود.

عوارض مهمتر:

خونریزی در حین یا بعد از عمل که ممکن است عمل مجدد جهت کنترل خونریزی لازم شود .

واکنش غیرعادی به داروهای بی حسی

ایجاد لخته در عروق و وریدهای پا که جهت پیشگیری بهتراست ازجورابهای محافظ پس از عمل استفاده شود .

عوارض خاصی که شایع نمیباشند :

عفونت محل زخم که گوش متورم میشود ، و با انتی بیوتیک و پانسمان درمان میشود ،ولی گاهی جراحی جهت تخلیه چرک نیاز است .

لخته خون (هماتوم) که ممکن است جذب شود ویا با سرنگ تخلیه گردد

از بین رفتن پوست محل عمل که بعداً نیاز به پیوند پوست شود .

ایجادجای زخم قرمز و برجسته (کلوئید ) که عوامل ارثی در ایجاد آن موثر است .

وضعیت هر دوگوش باهم قرینه نباشد که ممکن است نیاز به عمل مجدد داشته باشد

شانس بروز این عوارض به عواملی نظیر روش عمل جراحی و شرائط عمومی سلامت بیمار بستگی دارد که این موارد باید توسط جراح به بیمار توضیح داده شود .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.