1182

تنبلی تخمدان و درمان آن در طب سنتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اکثریت زنانی که از غذاهای با طبع سرد و فست فود و شیرینی های قنادی استفاده زیاد می کنند حرارت لازم برای فعال سازی تخمدانها را از دست می دهند و عدم فعالیت تخمدانها موجب اختلال در هورمونهای زنانه می شود.

شایع ترین بیماری زنان

یکی از بیماری‎های شایع زنان سندرم تخمدان پلی کیستیک است که به صورت عامیانه تنبلی_تخمدان گفته می‎شود. این بیماری برای بانوان، به خصوص آنهایی که به تازگی زندگی خود را آغاز نموده‎اند و قصد باردار شدن دارند، دردسرساز است و در بیشتر موارد تازمانی که درمان نشود، امکان بارداری وجود ندارد.

 تنبلی تخمدان

تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است برای افرادی که دچار کم‎کاری تخمدان‎ها هستند و یا تخمک‎گذاری خوبی ندارند استفاده می‎شود. اصطلاح علمی آن تخمدان_پلی_کیستیک است.

علل این بیماری

تخمدان این افراد نمی‌تواند به دلیل وجود برخی عوامل، تحت تاثیر هورمون‌های FSH و LH (هورمون‎های زنانه) طبیعی بدن قرار بگیرد و در نتیجه تخمک‌گذاری انجام نمی‌شود.

یعنی هورمون‌های مترشح این افراد دچار اختلال است و در نتیجه عملکرد مناسبی هم ندارد. عواملی مثل ژنتیک ، تغذیه_و_تاثیر_محیط در بروز این بیماری نقش دارند.

طب_سنتی غلبه رطوبت و سردی در ناحیه تخمدان‎ها را دلیل تنبلی تخمدان‎ها می‎داند و مهم‎ترین علت آن مصرف بیش از حد سردیجات (مواد غذایی سرد) و مرغ‎های هورمونی و استحمام در زمان پریودی است.

  نشانه‎های این بیماری

۱٫ تخمک‎گذاری‎های کم و نامنظم
۲٫ عدم تخمک‎گذاری به مدت طولانی که به صورت پریود های دیر به دیر بروز می‎کند.
۳٫ زیاد شدن هورمون‎های_مردانه یا علائم آن، از قبیل افزایش موهای_زائد در نواحی خاص (چانه و لب) و زبر شدن آن.
۴٫ بروز چاقی و آکنه (جوش‎های صورت در سن بلوغ) و هیرسوتیسم یا پرمویی
۵٫ وجود کیست‎های متعدد کوچک در تخمدان‌ها در سونوگرافی
۶٫ بزرگ شدن تخمدان‎ها

درمان

درمان ازطریق طب سنتی: مدت زمان درمان یک الی سه ماه طول می‎کشد و لازم است برای بهبود کامل در طول درمان مواد توصیه شده را به طورکامل مصرف نمایید.

۱٫ بادکش زیر شکم و کمر. سعی کنید این کار را توسط افراد باتجربه و مهارت انجام دهید.

۲٫ شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودی.

۳٫ مقداری عسل و سیاه_دانه نیم‎کوب را با هم مخلوط کنید و روزانه دو قاشق مرباخوری (صبح و شام) میل نمایید.

۴٫ داروی ترکیبی (زاج به اندازه یک نخود بیشترنشود + یک قاشق مرباخوری عسل + یک قاشق چایخوری روغن زیتون بودار تصفیه نشده) ساخته و در ایام پاکی در ۱۴ مرحله به صورت واژینال استفاده نمایید.

۵٫ درمان تکمیلی حجامت_عام (مهره‎های پشت یا میان دو شانه)، حجامت ساکرال (درناحیه ساکرال کمی پایین‎تر از مهره‎های کمری کاملا بین دو باسن)، حجامت_زیر_شکم هر دو هفته یک‎بار می‎باشد، که باید تحت نظر پزشکان متخصص طب سنتی انجام گردد.

تنبلی تخمدان بیماری زنانه شایعی است و درمان‎های مختلفی برای آن وجود دارد، بنابراین در صورت مشاهده علائم این بیماری نگران نشوید؛ کافی است با یک متخصص مشورت نموده و با یافتن عوامل ایجاد کننده آن درصدد درمان برآیید.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.