1623

عواقب لبخند ملیح مان به نوشابه و فست فود

|
1 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان
با وجود توصیه پزشکان مبنی بر رعایت اوصل تغذیه متاسفانه بیماری های فشارخون و سرطان و… در ایران به زیر چهل سالگی رسیده است و در مقابل آن فقط لبخند ملیح می کنیم.

نگرانی یک دهه متولیان سلامت این شده که ایرانی‌ها با این سبک زندگی که در پیش گرفته‌اند به کجا خواهند رسید. آمارهای بی‌تحرکی، اضافه وزن، دریافت کالری اضافه بر اثر پرخوری، نمایه ترسناکی از شیوع بیماری‌های غیر واگیر را برای متولیان سلامت ترسیم کرده است؛ نمایه‌ای که هر روز هم اعدادش رو به افزایش است.
اعداد این نمایه نشان می‌دهد که ایرانی‌ها گوی سبقت از بابت «زندگی در زمان حال» را از شهروندان ١٩٦ کشور جهان ربوده‌اند اما فقط در زمینه تغذیه و رشد عرضی ابعاد بدن و جالب اینکه هموطنان‌مان وقتی روبه‌روی دوربین رسانه ملی می‌ایستند تا به این سوال ساده جواب بدهند که «شما با این سن کم چرا تحرکی ندارین و ورزش نمی‌کنین و اونقدر فست فود و نوشابه می‌خورین و چرا اینقدر چاقین‌؟»
لبخند ملیحی می‌زنند مثل تمام افراد خطاکار که مچ‌شان سربزنگاه باز می‌شود و در حالی که دندان‌های نامیزان‌شان را به نمایش می‌گذارند، می‌گویند: «بله. حق با شماست. ولی دیگه اینطوری عادت کردیم.»
ایران تنها کشوری است که مردمانش، عادت کرده‌اند از بیماری‌های غیر واگیر استقبال کنند. توصیه‌ها، نصیحت‌ها، هشدارها و تهدیدهای مسوولان سلامت هم هیچ فایده‌ای ندارد. آمارهای شیوع بیماری‌هایی که فقط و فقط، شهروندان در بروز و ظهورش مقصر بوده‌اند، واقعا نگران‌کننده است.
آمار ابتلا به فشار خون، دیابت، سکته‌های قلبی و مغزی، سرطان آن هم در جمعیتی که نیروی مولد است و سرمایه اقتصادی کشور، یک هشدار جدی برای آینده تولید و بازدهی ایران است.
بنا بر شواهد مسوولان سلامت، سن بیماری‌های غیرواگیر به دلیل سبک غلط زندگی ایرانی‌ها کف ٤٠ سالگی را سال‌هاست که رد کرده و حالا روی تخت‌های بیمارستان‌ها، جوان‌های ٣٠ ساله و ٣٥ ساله به علت دیابت و فشار خون و سرطان و سکته بستری می‌شوند.
قطعا هشدارهایی که در این صفحه می‌خوانید هم تغییری در این وضعیت ایجاد نمی‌کند.
اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: كريم

به تمام اينها اين مورد رو هم اضافه كنيد كه به دليل پارازيت ماهواره ها مردم ايران توي ماكروفر زندگي ميكنند .
جنگ نرم همينه با دست خودمون ؛ خودمونو مي كشيم و دولتمردامون بي خبرن يا خودشونو به بيخبري زدن .

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.